wspolnotastrzelnicza35.jun.pl Strona Główna wspolnotastrzelnicza35.jun.pl
Jun.pl - darmowe fora

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprawy bieżące - marzec 2019
Autor Wiadomość
tnt1200 

Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 117
Wysłany: 2019-03-06, 16:22   Sprawy bieżące - marzec 2019

Cześć,

1. Sprawa poszerzenia parkingu: W sprawie wypowiedział się Zarządca i poszerzenie istniejących miejsc/dobudowanie kolejnych nie będzie możliwe. Przepisy obligują do zachowania określonych minimalnych odległości miejsc parkingowym od granic działek. W tej chwili są one zachowane, mieścimy się w limitach, z tym że niestety ale nie ma możliwości (przestrzeni) do dalszej rozbudowy parkingu.

2. Kwestia zadaszenia części parkingu, która została podniesiona i rozeznana przez kolegę Tomka (Rasputin). W przypadku zebrania grupy kilku/kilkunastu chętnych osób, istnieje możliwość wykonania zadaszenia nad częścią parkingu. Postaraliśmy się o wycenę w profesjonalnej firmie, które zajmuje się tego typu działalnością - oczywiście musielibyśmy sfinansować to z prywatnych pieniędzy, a nie z funduszy Wspólnoty.

W przypadku zgłoszenia się wystarczającej liczby osób, zatwierdzenia pomysłu przez Zarządcę, zgody Wspólnoty (w drodze uchwały) i zebraniu środków, moglibyśmy wykonać praktyczne zadaszenie, które pozwalałoby na: uniknięcie konieczności odśnieżana auta w zimie, nadmiernego nagrzewania w lecie i zabezpieczyłoby auta przed odchodami ptaków, które przesiadują na linii energetycznej.

Wstępny pomysł obejmuje zadaszenie miejsc znajdujących się przy siatce - przy drodze (potrzebujemy minimum 9 chętnych osób), oraz ewentualnie przy większej liczbie chętnych - kolejnych.
Osoby które byłyby zainteresowane, przeniosłyby się wraz ze swoimi nr postojowymi pod siatkę i na kolejne miejsca, w przypadku większej ilości chętnych.
Miejsca parkingowe reszty osób, które nie będą zainteresowane tematem, zostałyby ułożone w porządku chronologicznym, tak jak jest to teraz zrobione.
Konieczne byłoby przemalowanie miejsc. Numery zostałyby takie same jak są, przypisane do mieszkań.
Miejsca dla gości (dodatkowo oznaczone, tak aby uniknąć pomyłek) znajdowałyby się pomiędzy ostatnim miejscem przynależnym do osoby która nie zdecyduje się na zmianę miejsca a pierwszym miejscem które znajdzie się pod zadaszeniem.

Nie jesteśmy związani limitem miejsc, przy znalezieniu przynajmniej 9 chętnych moglibyśmy zrealizować pomysł który po pierwsze przysłuży się zainteresowanym osobom, jak również umożliwi pozostawianie aut w miejscu, które nie jest narażone na ptasie odchody.

Jeśli są tutaj zainteresowane osoby, to proszę o kontakt - wszelkie pomysły mile widziane.

Co do kosztów za jedno miejsce, to dokładne kwoty będziemy w stanie podać po zebraniu wszystkich chętnych i potwierdzeniu wyceny. Wstępne koszty za zadaszenie jednego miejsca parkingowego, przy konstrukcji stalowej i daszku krytym blachą (blacho trapez) to ok. 3200 zł za jedno miejsce. Do tego doszłyby jeszcze dodatkowe koszty przemalowania, oznaczenia itd., także całość powinna zamknąć się w kwocie ok. 4000 zł za jedno miejsce.

3. Pozostałe kwestie: Podpisy pod uchwałami dot. zatwierdzenia planów, przekazania nadwyżki itd., zostały już zebrane w wystarczającej ilości. Co do podpisów pod uchwałami dot. wymiany elektrozaczepów w drzwiach, montażu siłownika do drzwi w piwnicy i nowego operatora, to przekazałem komplet uchwał Ani do zebrania podpisów w bloku 35. Temat powinien zostać załatwiony w najbliższym czasie.

4. Chodnik i przejście - temat załatwiony.

5. Poprawki/odbiór prac związanych z udostępnieniem przyłączy z wodą sąsiadce - czekamy na wiadomość od Zarządcy.

6. Dostawanie się wody do budynku 35A podczas ulewy. Prace zostały wykonane przez firmę Omega, prosiłbym o obserwacje podczas intensywnych opadów stanu piwnic (ogólnie poziomu -1).

7. Kwestia pękających ścian w mieszkaniach, częściach wspólnych a także pozostałych problemów które Deweloper zobowiązany będzie do rozwiązania przed upływem 5 letniego terminu od daty odbioru - prosiłbym o uwzględnienie konieczności podjęcia odpowiednich działań z wyprzedzeniem. Prosiłbym o informowanie o nich na forum, czy też bezpośrednio do nas.

Na pewno przypomnimy się z tematem w odpowiednim czasie.


Pozdrawiam,
Tomek
 
     
REKLAMA

Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 92
Wysłany: 2019-03-06, 20:48   

 
     
mborcz

Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 92
Wysłany: 2019-03-06, 20:48   

Pomysł z wiatami ma pewne wady/powoduje wątpliwości:

* mieszkaniec formalnie nie jest właścicielem miejsca parkingowego jest tylko do niego przypisane w drodze uchwały i może być to zmienione, ciężko w takiej sytuacji przeprowadzać jakieś inwestycje

* spora część mieszkańców byłaby zmuszona zmienić swoje miejsce parkingowe dla być może kilku chętnych

* kto będzie pokrywał ewentualne koszty odśnieżania i konserwacji

* w jaki sposób zostaną rozdzielone miejsca pod wiatami, losowanie?
Ostatnio zmieniony przez mborcz 2019-03-06, 22:14, w całości zmieniany 5 razy  
 
     
rasputin

Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 32
Wysłany: 2019-03-06, 21:20   

Witam,

Jeśli chodzi o zadaszenie miejsc postojowych to propozycja wykonawcy wygląda dokładnie tak:
Dane techniczne
Fundamenty pod słupy 4 szt 0.3x0.3x1m
Słupy podporowe profil 80x80
Belki dachowy 80x80
Laty dachowe 40x40
System orynnowania
Malowanie farba poliuretanową z dodatkiem utwardzacza
podkład +nawierzchnia w dowolnym kolorze RAL
Pokrycie dachu blacha trapezowa T18 w dowolnym kolorze RAL
Cena za pojedyncze stanowisko wynosi 3400zl
Cena za podwójne stanowisko 6400zl
Przy tym układzie cena za jedno stanowisko wynosi 3200zl
Przy ilości:
11szt 3100zl
22szt 3000zl
33szt 2900zl
47szt 2800zl

Taka wiata wygląda mniej więcej tak > https://ifotos.pl/zobacz/zadaszeni_qwaeprn.jpg

Myślę, że minimalnie dałoby się coś jeszcze zejść z tej ceny. Kolega Tomek wyżej trochę na wyrost oszacował łączny koszt, moim zdaniem już z malowaniem nowych numerków koszt od jednego miejsca postojowego wyniósłby 3000-3200 zł.

Oczywiście ewentualny układ i umiejscowienie do uzgodnienia.

W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt.

pozdrawiam
Tomek C.
 
     
rasputin

Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 32
Wysłany: 2019-03-06, 22:15   

mborcz napisał/a:
Pomysł z wiatami ma pewne wady/powoduje wątpliwości:

* mieszkaniec formalnie nie jest właścicielem miejsca parkingowego jest tylko do niego przypisane w drodze uchwały i może być to zmienione, ciężko w takiej sytuacji przeprowadzać jakieś inwestycje

* spora część mieszkańców byłaby zmuszona zmienić swoje miejsce parkingowe dla być może kilku chętnych

* nie jest jasne kto miałby pokryć koszt znakowania miejsc dla gości, ciężko obarczyć tymi kosztami wspólnotę i osoby niezainteresowane wiatami

* kto będzie pokrywał ewentualne koszty odśnieżania i konserwacji

* wiaty w mojej ocenie niekorzystnie zmieniają krajobraz



- realizacja takiej inwestycji musi być poprzedzona stosowną uchwałą większości mieszkańców, która to uchwała regulowałaby wszystkie kwestie,

- co do zmiany miejsc to mieszkańcy, którzy nie byliby zainteresowani zadaszeniem teoretycznie dostaliby miejsca bliżej bloków, poza tym nasz parking nie jest zbyt duży i myślę, że mieszkańcy nie mieliby większego problemu ze zmianą swojego miejsca,

- koszt nowego oznakowania parkingu pokryty zostałby solidarnie przez osoby, które zdecydują się na zadaszenie swojego miejsca postojowego,

- tego typu konstrukcja nie będzie wymagała specjalnych kosztów odśnieżania, koszt konserwacji raz na kilka lat lub ewentualnych drobnych napraw będzie spoczywał na osobach objętych zadaszeniem,

- co do wyglądu to jest to kwestia subiektywna, propozycja wykonawcy wygląda profesjonalnie co widać na załączonym wyżej zdjęciu, tego typu zadaszenia stosowane jest z powodzeniem w wielu miejscach i nie wpływa negatywnie na estetykę parkingu.
 
     
mborcz

Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 92
Wysłany: 2019-03-06, 23:22   

rasputin napisał/a:
- realizacja takiej inwestycji musi być poprzedzona stosowną uchwałą większości mieszkańców, która to uchwała regulowałaby wszystkie kwestie,


Kwestie własności można uregulować wyłącznie notarialne, co generuje dodatkowe koszty i zwiększa złożoność operacji.
 
     
rasputin

Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 32
Wysłany: 2019-03-07, 00:21   

Sugerujesz, że podejmiemy uchwałę o tym, że robimy zadaszenie i odpowiednio przypisujemy miejsca parkingowe, a po jego wybudowaniu następuje zamach stanu i większość mieszkańców uchwałą odbiera te miejsca i daje je innym ?? .... bez przesady
 
     
mborcz

Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 92
Wysłany: 2019-03-07, 05:44   

Napisałem wyłącznie jak wygląda sytuacja od strony prawnej co wydaje się jest dość istotną informacją w dyskusji. Nie miałem na myśli zamachu. Bardziej chodziło o to, że będą zmieniać się mieszkańcy w wyniku sprzedaży mieszkań, różne będą linie podziałów wśród mieszkańców co może pewnego dnia zaowocować uchwała likwidując wiaty i właściciele wiat nie będą mogli nic zrobić.
 
     
tnt1200 

Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 117
Wysłany: 2019-03-07, 09:57   

Wiekszosc tych kwestii mozna wpisac w uchwale, nie widze potrzeby udzialu notariusza. Miejsce pod zadaszeniem wraz z oznaczeniem samego miejsca byloby przypisane do mieszkania w drodze uchwaly. Ktos bedzie chcial sprzedac mieszkanie, to sprzeda razem z miejscem. Ktos bedzie chcial zrezygnowac z samego miejsca i zamienic sie z kims kto go nie ma - nie widze problemu w spisaniu prostej umowy. Jak wspomniano miejsca nie sa nasza wlasnoscia a jedynie zostaly przypisane na drodze uchwaly.

Co do argumentu odnosnie ryzyka osob ktore zaplaca za zadaszenie a pozniej moga byc w drodze uchwaly go pozbawione, to tak samo mozna rozpatrywac zabranie miejsc czesci osob w drodze uchwaly i przypisanie ich pozostalej czesci. Niby mozliwe a jednak chyba nikt na takie rozwiazanie nie wyrazilby zgody.

Moze poczekajmy i zobaczmy kto bedzie zainteresowany tematem, wszystkie formalnosci i tak beda musialy byc zalatwione zgodnie z przepisami.

Jak dla mnie plusy takiego rozwiazania sa na tyle oczywiste, ze nie widze tutaj wiekszych problemow z przezwyciezeniem niedogodnosci. Wiem ze dla czesci osob jakiekolwiek zmiany to juz problem ale tutaj moglibysmy zrobic porzadek z paroma kwestiami naraz. Rozumiem tez ze czesci osob problemy innych, ktore ich bezposrednio nie dotycza, nie obchodza.

Z rozmow z czlonkami Wspolnoty wywnioskowalem ze problem z ptakami nad miejscami parkingowymi jest i niestety nie mamy mozliwosci na zalatwienie sprawy w ,,normalny” sposob. Kolejna kwestia podnoszona przez pare osob to chec zadaszenia swojego miejsca.

Nie widze powodow by nie sprobowac po raz kolejny podjecia dzialan ktore moga ulatwic czesci ludzi mieszkanie i funkcjonowanie, przy jednoczesnym poszanowaniu pozostalych.
 
     
mborcz

Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 92
Wysłany: 2019-03-07, 11:36   

tnt1200 napisał/a:
Nie widze powodow by nie sprobowac po raz kolejny podjecia dzialan ktore moga ulatwic czesci ludzi mieszkanie i funkcjonowanie, przy jednoczesnym poszanowaniu pozostalych.


Tomku nigdzie nie napisałem aby nie próbować, właśnie po to dyskutujemy aby pozostali mieszkańcy mogli szczegółowo zapoznać się z tematem. Osobiście sam jestem zainteresowany zadaszeniem (wstępnie możecie mnie zapisać) jednak ze względu na powyższe kwestie które przedstawiłem powyżej, w szczególności te własnościowe, konieczne jest szerokie poparcie i zgodność mieszkańców tak aby nikt nie czuł się skrzywdzony.

Początkowo miałem obawy o wygląd często wiaty są zwyczajnie brzydkie jednak załączony w kolejnym poście obrazek pokazuje, że rozwiązanie wygląda zadowalająco.

Tak aby temat nie stał w miejscu proponuję skonsultować go z zarządcą tak aby zbadał czy nie ma przeszkód co do realizacji i ewentualnie czy coś trzeba jeszcze ustalić przed przygotowaniem uchwały.

Tymczasem możemy się jeszcze zastanowić gdzie będą się rozpoczynać miejsca zadaszone (jak rozumiem będą w ciągu) np. ostatni rząd zaczynając od jednostki i w jaki sposób zostaną rozdzielone np. z kolejnością jaka obowiązuje obecnie na pozostałych miejscach lub w drodze losowania myślę, że jest to istotna informacja dla chętnych.
 
     
Lukipe 
Administrator

Dołączył: 09 Kwi 2017
Posty: 0
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-03-07, 17:04   

Drodzy sąsiedzi
Jeśli chodzi o zadaszenie uważam że pomysł jest zwyczajnie zbędny, wykonanie ich na części parkingu i rozlosowane miejsc i tak nie rozwiąże problemu braku miejsc. Z uwagi na to że niektórzy posiadają po dwa a nawet trzy pojazdy. Które zajmują notorycznie miejsca ogólnodostępne i np moi znajomi muszą zostawiać pojazdy przy ulicy strzelniczej.
Lepszym rozwiązaniem było by zamontowanie na słupie dźwiękowego odstraszacza ptaków imitujacego dźwięki drapieżników.
Jeśli występuje problem z odchodami ptaków nikt nie zabrania pozostawić pojazdu przy ulicy strzelniczej gdzie ten problem nie występuje.
Według mnie postawienie wiat tylko po to żeby niektórzy mieli dobrze, a i tak nadal zajmowali pozostałe miejsca jest nie fair w stosunku do całości wspólnoty.
 
     
rasputin

Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 32
Wysłany: 2019-03-07, 22:02   

Lukipe napisał/a:
Drodzy sąsiedzi
Jeśli chodzi o zadaszenie uważam że pomysł jest zwyczajnie zbędny, wykonanie ich na części parkingu i rozlosowane miejsc i tak nie rozwiąże problemu braku miejsc. Z uwagi na to że niektórzy posiadają po dwa a nawet trzy pojazdy. Które zajmują notorycznie miejsca ogólnodostępne i np moi znajomi muszą zostawiać pojazdy przy ulicy strzelniczej.
Lepszym rozwiązaniem było by zamontowanie na słupie dźwiękowego odstraszacza ptaków imitujacego dźwięki drapieżników.
Jeśli występuje problem z odchodami ptaków nikt nie zabrania pozostawić pojazdu przy ulicy strzelniczej gdzie ten problem nie występuje.
Według mnie postawienie wiat tylko po to żeby niektórzy mieli dobrze, a i tak nadal zajmowali pozostałe miejsca jest nie fair w stosunku do całości wspólnoty.


Proponowane zadaszenie nie ma na celu walki z gołębiami, ani zwiększenia czy zmniejszenia ilości miejsc dla "gości". Ta inwestycja ma na celu zwiększenie komfortu korzystania z parkingu poszczególnych mieszkańców, którzy będą chcieli zainwestować w swoje miejsce postojowe poprzez osłonę samochodu przed śniegiem, deszczem i nagrzewaniem przez słońce. Nadal do każdego mieszkania będzie przypisane jedno miejsce parkingowe, a liczba miejsc wolnych dla "gości" będzie taka sama. Zmianie ulegnie tylko ewentualne lokalizacja miejsc tak aby Ci którzy będą chcieli mieć zadaszenie byli w jednym pasie ( lub dwóch czy trzech - w zależności od liczby chętnych ). Jednym z pomysłów na lokalizację tych zadaszonych miejsc jest pas od ulicy co przy okazji rozwiązałoby problem gołębi i ewentualnie kolejne w zależności od liczy zainteresowanych, automatycznie miejsca dla gości przeszłyby do innego pasa, gdyż miejsca osób "zadaszonych" przeszłyby z całego parkingu w jedno miejsce.
[/b][/u]
 
     
Lukipe 
Administrator

Dołączył: 09 Kwi 2017
Posty: 0
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-03-07, 22:34   

Heh
Uważam, że bardziej sensownym będzie zajęcie się odpadającą elewacją na blokach, peknietą ścianą budynku 35A, poprawą mocowania drzwi p.poż w piwnicach, naprawą parkingu po ingerencji koparki, zaplątaniem ponownym ogrodzenia, a nie wiatami na parkingu na które i tak trzeba zrobić plan zagospodarowania przestrzennego i uzyskać odpowiednie pozwolenia od wspólnoty i miasta.
Skoro słupy mają być wkopane w ziemię jest to konstrukcja stała i wymaga pozwoleń budowlanych😉
Pozdrawiam 🙂
 
     
tnt1200 

Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 117
Wysłany: 2019-03-08, 11:43   

1. Każdy ma prawo do swojej opinii. Prosiłbym inne osoby, które wchodzą na forum o wyrażenie swojej, póki co dyskusja toczy się w bardzo wąskim gronie.
2. Po raz kolejny powraca temat parkowania osób, które mają po 2 – 3 samochody. Miejsca są ogólnodostępne bo tak zadecydowała większość członków Wspólnoty. Osobiście nie uważam, żeby Twoi goście byli ważniejsi od członków rodziny mieszkańców. Jeśli chcesz zabezpieczyć miejsce dla gościa, sam zaparkuj na ogólnodostępnym miejscu a jemu pozostaw swoje, przypisane.
3. Twój pomysł z odstraszaczem nie zda egzaminu. Poczytaj trochę i zobaczysz, że działa to na krótką metę i ptaki się przyzwyczajają. Skoro mieszkańcy bloków z naprzeciwka wysypują im jedzenie to żaden ostraszacz nie pomoże. Kolejną przeszkodą jest brak zasilania – jak chciałbyś rozwiązać tą kwestie? Przecież nie przerzucimy tych kosztów na wszystkich mieszkańców, skoro według Ciebie przeszkadza to tylko garstce. Komentarzy że nie trzeba parkować na tych miejscach jak nam nie pasuje, omawiać nie będę.
4. Nikt nie twierdzi, że miejsca pod zadaszeniami byłyby losowane. Jeśli zbierze się wystarczająca ilość osób, to wtedy podejmiemy wspólnie decyzję i to też będzie wpisane w uchwałę.
5. Komentarza odnośnie stawiania wiat po to aby niektórzy mieli dobrze, a dalej zostawiali swoje 2 czy 3 auta, omawiać nie będę.
6. Co do problemów z odpadającą elewacją na blokach, peknietą ścianą budynku 35A, poprawą mocowania drzwi p.poż w piwnicach, naprawą parkingu po ingerencji koparki, zaplątaniem ponownym ogrodzenia – czy ktoś Ci broni działać w tym temacie? W innym wątku napisałeś, że zgłaszasz problem z ogrodzeniem. Komu go zgłaszasz? Każdy z nas ma swoje zajęcia, pracę itd. W związku z tym, że Twoja żona jest członkiem zarządu, dostaje w kopii każdego pisanego przez Nas maila. Nie zauważyłem, żebyście zgłaszali te sprawy. W przeciwieństwie do maili pisanych przez Marcina, Tomka i w mniejszym wymiarze mnie.
7. Pozwolisz, że wyjaśnię Ci temat ,,robienia” planu zagospodarowania przestrzennego – wszystkie informacje znajdziesz tu:

Miejscowy_plan_zagospodarowania_przestrzennego

Poczytaj i zastanów się co piszesz.
Nie wiem jakie pozwolenia chcesz uzyskać od Wspólnoty – przecież takie decyzje podejmuje się w drodze uchwały, po sprawdzeniu zgodności z przepisami przez Zarządce.
To że słupy będą wkopane w ziemie, nie oznacza że musisz mieć pozwolenie budowlane.
Tu masz wyłączenia: Art. 29 ust. 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r., Prawo budowlane (Dz.U. 2018 poz. 1202).
Art. 29 ust. 1 pkt. 2c - Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:
Wiat o powierzchni zabudowy do 50 m2 , sytuowanych na działce, na której znajduje się budynek mieszkalny lub przeznaczonej pod budownictwo mieszkaniowe, przy czym łączna liczba tych wiat na działce nie może przekraczać dwóch na każde 1000 m2 powierzchni działki;
W naszym przypadku ust. 1 pkt. 2c nie będzie miał raczej zastosowania, bo powierzchnia 1 wiaty przekroczy 50m2. W takim wypadku trzeba złożyć wniosek o pozwolenie na budowę do starostwa. Oczywiście o tym czy będziemy mogli postawić taką wiatę decyduje: to co jest zawarte w obowiązującym Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego, a także wymogi dotyczące odległości od sąsiadujących działek i drogi. I tutaj może być pies pogrzebany jeśli chodzi o pomysł z miejscami przy siatce, chociaż istnieje sposób na obejście wymogu odległości od drogi. Ja oczywiście nie upieram się przy tym pomyśle i jeśli pojawi się inny, sensowny to go rozważe.

Po raz kolejny proponuje aby zainteresowane osoby się wypowiedziały. Jeśli będą chętni to zgłosimy sprawę do administracji – żeby sprawdzili to po swojemu i abyśmy my mieli pewność co do dalszych działań.
 
     
mkrzem 

Dołączył: 25 Kwi 2017
Posty: 11
Wysłany: 2019-03-08, 19:36   

Cześć wszystkim!

Nie jestem co prawda osobą zainteresowaną wiatą, ale jedna rzecz mnie zastanawia (co prawdopodobnie będą chcieli wiedzieć pozostali niezainteresowani), mianowicie ułożenie w porządku chronologicznym pozostałych miejsc jeśli wiata powstanie. Ja niestety do swojego miejsca jestem przywiązany, jako że jest mi wygodnie pakować dzieci, i na zmianę się nie zgodzę. Rozumiem, że osoby które chcą zostać na swoim miejscu mogą być spokojne, że nie będzie z tym problemu? Dzięki!

Pozdrawiam,
Maciej Krzemiński
 
     
tnt1200 

Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 117
Wysłany: 2019-03-08, 21:02   

Wydaje mi sie ze nie bedzie z tym najmniejszego problemu. Ja tez chce zostac w tym miejscu w ktorym jestem obecnie, z tych samych wzgledow (przyszlosciowo).

Dopisane: poki co to caly temat zadaszenia to czysto teoretyczne dywagacje, chcemy rozeznac czy jest sens go podejmowac. Jesli zbierzemy chetnych to z pewnoscia postaramy sie ulozyc tresc uchwaly tak zeby nikogo nie skrzywdzic i wtedy poprosic czlonkow wspolnoty o decyzje. Nic na sile, jesli nie bedzie sensownego rozwiazania i mozliwosci to odpuscimy temat.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13