wspolnotastrzelnicza35.jun.pl Strona Główna wspolnotastrzelnicza35.jun.pl
Jun.pl - darmowe fora

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Podsumowanie problemów zgłoszonych deweloperowi
Autor Wiadomość
Anu$ 

Dołączyła: 30 Kwi 2017
Posty: 35
Wysłany: 2017-07-31, 00:01   

Odnośnie parkingu to do poprawy jest jeszcze cały pas dojazdowy do miejsc parkingowych, piewszy od bloków. Brak kratki ściekowej. Na połączeniu kostki brukowej i ekokraty jest spad z dwóch stron (kosta brukowa koło śmietnika jest położona o około 10 cm wyżej nić ekokrata) co powoduje brak spływu wody.

 
     
REKLAMA 

Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 117
Wysłany: 2017-07-31, 12:35   

 
     
tnt1200 

Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 117
Wysłany: 2017-07-31, 12:35   

Link do poprawionego pisma: PISMO

Uzupełniłem o poprawki, sugestie, zdjęcia od Rasputina, Katarzyny, Anki i Łukasza oraz Marcina.

Plik jest w PDFie z uwagi na rozmiary. Gdyby ktoś jeszcze miał coś do dodania, to proszę o informacje. Jeśli nie, to prześlę wieczorem plik do Marcina.
 
     
Anu$ 

Dołączyła: 30 Kwi 2017
Posty: 35
Wysłany: 2017-07-31, 14:40   

Dobrze było by to pismo przekazać jak najszybciej, dzwoniła do mnie dzisiaj Pani Lasko i podjęła już rozmowy ze wspólnikami o rozwiązaniu naszych problemów. Proponuje nam spotkanie u nich w biurze ze spisaniem notatki ze spotkania z wiążącymi datami i rozwiązaniami. Skoro chcą w ten sposób się spotkać dobrze by było aby mieli pogląd na wszystkie tematy, oficjalnie (sama to sugerowała).

O terminie spotkania poinformuje Nas.
 
     
mborcz

Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 92
Wysłany: 2017-08-02, 17:46   

Mam jeszcze drobne uwagi co do treści pisma

* oczekujemy poprawy usterek w ciągu 30 dni oraz odpowiedzi na pismo wraz z harmonogramem w ustawowym terminie czyli również w ciągu 30 dni
* czas na realizację poprawek powinien być liczony od naszej akceptacji planu naprawczego
* kto odbierze prace
 
     
tnt1200 

Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 117
Wysłany: 2017-08-03, 09:34   

Pismo poprawione, - LINK

W skrócie - zmieniłem zapisy o wezwaniu do odpowiedzi na następujące:
,,Wzywamy do odpowiedzi na niniejsze pismo w ustawowym terminie, tj. 30 dni od
dnia jego otrzymania. Wzywamy do usunięcia wad i usterek wymienionych w załączniku nr 1 do niniejszego pisma, w nieprzekraczalnym terminie 30 dni, od momentu zaakceptowania
przez Wspólnotę planu naprawczego przedstawionego przez Dewelopera. Plan naprawczy
musi zostać opracowany i zaakceptowany niezwłocznie, w terminie 14 dni od przesłania
odpowiedzi na niniejsze pismo. Prace naprawcze zostaną odebrane przez powołaną przez
Wspólnotę osobę, mającą wiedzę i doświadczenie w pracach budowlanych, na podstawie
pisemnego protokołu odbioru.''

Dodałem także na prośbę Grubego:
,,Problem ze zbieraniem się wody w pergoli (wiacie) śmietnikowej, spowodowanej brakiem odwodnienia''
 
     
Lukipe 
Administrator

Dołączył: 09 Kwi 2017
Posty: 0
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-08-06, 11:29   

Moim zdaniem to powinniśmy wymagać ponownego wykonania prac zgodnie z zamierzonym projektem w myśl zasady " chcieli zaoszczędzić i robili nas w konia to teraz zapłacą za naprawy". Dogadać to my się chcieliśmy wcześniej, a spotkanie uważam że powinno być u nas z jak największą liczbą osób, a nie u nich w biurze z trzema 😉
 
     
Lukipe 
Administrator

Dołączył: 09 Kwi 2017
Posty: 0
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-08-06, 11:34   

I proszę was, pismo wyślijcie za potwierdzeniem odbioru, a co najważniejsze to jest na wczoraj, a nie na za tydzień, bo czas ucieka nieubłaganie, zaraz nam powiedzą, że idzie jesień i muszą zamknąć budowę obok więc w tym roku nic nie zrobią i dalej będziemy w dupie😉 Pismo jest bardzo dobre, ale już w tamtym tygodniu powinno być wysłane 😉
 
     
mborcz

Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 92
Wysłany: 2017-08-07, 08:05   

W celu przyśpieszenia wydrukuj proszę pismo w 4 egzemplarzach, zbierz podpisy 2 członków zarządu i wyślij/przekaż do właściwych podmiotów.

Podpisy członków zarządu możesz zebrać po poniższymi adresami:
* 35/3
* 35a/1
* 35a/9

Ja w tym tygodniu nie mam czasu się tym zająć ewentualnie mogę podrzucić pismo Omegi przed pracą.
 
     
Lukipe 
Administrator

Dołączył: 09 Kwi 2017
Posty: 0
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-08-07, 20:49   

Myślę, że skoro ktoś się zajmuje sprawą powinien ją zakończyć, a jest to dość istotne, bo wymagają kontaktu z zarządem wspólnoty, a widzę że pismo już drugi tydzień wisi. Odpychanie sprawy na inną osobę nie jest profesjonalne. Rozumiem Marcin, że nie masz czasu ale pamiętaj, że to także w swojej sprawie walczysz nie tylko nas wszystkich. Bycie w zarządzie wspólnoty zobowiązuje do działań w jej interesie, a nie wskazywanie ludziom gdzie, co i jak mają zrobić. Nie zrozum mnie źle, doceniam to co robisz, ale każdy dzień zwłoki działa na szkodę wspólnoty, czyli też twoją ;) pozdrawiam
 
     
mborcz

Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 92
Wysłany: 2017-08-07, 22:25   

Całkowicie się z Tobą nie zgadzam.

Od kilku dobrych tygodni masz jakieś zastrzeżenia:
* zła taktyka
* opóźnienia

ale Twoja dotychczasowa aktywność w temacie jest bliska zeru.

Do dokończenia sprawy nie jest wymagana dodatkowa wiedza, czy specjalny status prawny.
Gotowe jest pismo, wystarczy zebrać podpisy i przekazać pisma do adresatów. Może zamiast próbować "dyrektorować" poświęć swój czas bo ja go obecnie nie mam a do tej pory już wystarczająco dużo go poświęciłem.
 
     
tnt1200 

Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 117
Wysłany: 2017-08-08, 13:25   

Popieram Marcina, mniej paplania co kto i jak ma robic a wiecej pracy.

Ja rowniez w tym i nastepnym tygodniu nie dam rady fizycznie zalatwic wydruku, podpisów i dostarczenia.
 
     
mborcz

Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 92
Wysłany: 2017-08-08, 13:28   

Dzisiaj wysłałem mail do firmy Omega oraz Lasko Nieruchomości.
Witam

W załączniku przesyłam pismo jakie w ciągu kilku dni trafi do Państwa oficjalnie.
Pismo przedstawia wszystkie zidentyfikowane usterki oraz braki jakie zostały na chwilę obecną zidentyfikowane w naszej nieruchomości. Opisany został również poziom wykonanych poprawek tj. drzwi do wózkowni oraz kostki na parkingach, niestety w przypadku drzwi jest to nieakceptowalny walor estetyczny a w przypadku kostki w naszej opinii realizacja odbiega od przyjętych norm budowlanych.

Na chwilę obecną do czasu przedstawienia przez Państwa pełnego harmonogramu prac wraz z opisem realizacji prosimy o wstrzymanie dalszych prac na naszym terenie oraz zabranie kostek i ekokrat pozostawionych na parkingu.
Dalsze prace jeśli będą przeprowadzane będą każdorazowo odbierane przez wynajętą przez naszą wspólnotę osobę posiadającą odpowiednie kwalifikacje liczymy również, że na wszystkie zmiany otrzymamy pisemną gwarancję.

Jeśli z Państwa strony nie będzie woli współpracy pozostanie nam dochodzenie naszych praw na drodze sądowej oraz poinformowanie Państwa potencjalnych klientów jak rzeczywistości wygląda Państwa produkt.

Mam prośbę do Pani Lasko o pomoc i rozpoczęcie mediacji ze wspólnikami w celu rozwiązania zaistniałej sytuacji.

Pozdrawiam

Marcin Borcz
Zarząd
Wspólnoty Mieszkaniowej Strzelnicza 35 i 35a w Rzeszowie


Otrzymałem następującą odpowiedź:

Dzień dobry,
Proponuję spotkanie w sprawach opisanych w przesłanym piśmie w biurze sprzedaży na Armii Krajowej 4A lokal 107.
Ponieważ wspólnik Pan Grzebyk przebywa na urlopie do końca tego tygodnia spotkanie mogłoby się odbyć w dniach 16, 17 lub 18 sierpień.
O spotkaniu rozmawiałam z Panią Prejsnar, jednak z uwagi na wyjazd wspólnika nie ustaliłyśmy terminu.
Proszę o wskazanie terminu i godziny spotkania dogodnych dla Państwa.
Z poważaniem
Joanna Lasko

Wybierzcie proszę reprezentację oraz ustalcie termin spotkania, w kwestii oficjalnego przekazania pisma do firmy Omega, Lasko Nieruchomości oraz zarządcy nadal czekam na ochotnika, który to zrealizuje.
 
     
Anu$ 

Dołączyła: 30 Kwi 2017
Posty: 35
Wysłany: 2017-08-08, 14:10   

Marcin, skoro nie macie czasu na wysyłanie pisma, ja się zajmę tym jak i dalszą komunikacją związana ze spotkaniem.

Druga sprawa, potrzebna jest uchwała odnośnie zmian w zarządzie wspólnoty. Sam Marcin nie może zajmować się Naszymi tematami i z chęcią mu pomogę, bo bez sensu jest chodzenie tylko po podpisy do osób które się nie udzielają.
Dobrze by było aby w Zarządzie Wspólnoty były dwie osoby z bloku 35 i dwie z bloku 35A. Kandydatów prześle Ci n PW

Marcinie możesz poprosić Zarządce o przygotowanie takiej uchwały, pozbieram podpisy.
 
     
Anu$ 

Dołączyła: 30 Kwi 2017
Posty: 35
Wysłany: 2017-08-08, 14:21   

O konkretnym terminie i godzinie spotkania poinformuję na forum w dniu jutrzejszym.
 
     
tnt1200 

Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 117
Wysłany: 2017-08-09, 20:52   

Czy cos wiadomo odnosnie terminu? Bardzo chcialbym uczestniczyc w spotkaniu ale obowiazki mi na to nie pozwola w przyszlym tygodniu.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12