wspolnotastrzelnicza35.jun.pl Strona Główna wspolnotastrzelnicza35.jun.pl
Jun.pl - darmowe fora

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Oficjalny sposób kontaktowania się z Deweloperem / Wykonawcą
Autor Wiadomość
tnt1200 

Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 117
Wysłany: 2017-05-05, 12:32   Oficjalny sposób kontaktowania się z Deweloperem / Wykonawcą

Szanowni Sąsiedzi,

Deweloper/Wykonawca daje nam wyraźnie do zrozumienia, że osoby niebędące przedstawicielami Zarządu Wspólnoty, nie są uprawnione do kontaktowania się z nimi, w imieniu całości Wspólnoty. Co za tym idzie, możemy pisać pisma, maile, dzwonić ale na dobrą sprawę to nie są zobligowani do jednoznacznej i oficjalnej odpowiedzi na takie pisma, czy tez podejmowania działań.

W związku z tym, że na forum działa tylko jeden przedstawiciel Zarządu (Marcin), proponuje aby zmienić formę kontaktu z Deweloperem/Wykonawcą w sprawach, w których zajmiemy oficjalne stanowisko, z którym wszyscy się zgadzają (eko-krata, wentylacja, drzwi do wózkowni itd).

Proponuje aby podział tematów i spraw do rozwiązania na poszczególne osoby pozostał w niezmienionej formie, natomiast pisma/maile wychodziły od Marcina. Marcin dostaje gotowe pismo, przesyła je do SGLu i Omegi, a po otrzymaniu odpowiedzi przesyła je z powrotem do osoby która zajmuje się tematem.

Wiem, że Marcin jest sam na forum ale ciężko będzie coś w tym temacie teraz zmienić.

Pani Lasko przekazała, że nie wpływają do nich żadne zastrzeżenia/pisma od właścicieli, a jeśli już coś wpłynie to jest to indywidualne pismo właściciela a nie stanowisko wspólnoty - reprezentowanej przez członka Zarządu. Czyli nie wiedzą czy się tym zajmować, czy nie - słowem, możemy sobie pisać do woli. Każdy chyba zdaje sobie sprawę co to oznacza.

Jeśli Marcin się zgodzi, to prosiłbym o podanie kontaktu mailowego - może być na priv (osobom które zajęły się konkretnymi tematami łatwiej będzie wysyłać gotowe pisma).

Pozdrawiam,
Tomek
 
     
REKLAMA

Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 92
Wysłany: 2017-05-05, 13:49   

 
     
mborcz

Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 92
Wysłany: 2017-05-05, 13:49   

Próbowałem poruszyć wyżej opisaną kwestię w innym wątku.
Oczywiście mogę przekazywać maile a nawet zawieść pisma jeśli to będzie konieczne(w tym przypadku proszę o kontakt mailowy uzgodnimy szczegóły).

Mój email: [moje imię].[moje nazwisko]@gmail.com

Dodatkowo planuje w przyszłym tygodniu wybrać się do Lasko Nieruchomości lub firmy Omega w zależności jaką otrzymam odpowiedź i ustalić warunki współpracy.

Chciałbym (jeśli będzie taka możliwość) aby docelowo funkcjonowało to tak jak planowaliśmy czyli ochotnicy prowadzą poszczególne tematy z upoważnienia przedstawicieli wspólnoty.

Pozdrawiam
Marcin Borcz
 
     
mborcz

Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 92
Wysłany: 2017-05-05, 14:58   

Otrzymałem odpowiedź z firmy Omega, jestem omówiony na spotkanie we wtorek o godzinie 15. Po spotkaniu, prawdopodobnie w godzinach wieczornych zamieszczę notatkę na forum.
 
     
Anu$ 

Dołączyła: 30 Kwi 2017
Posty: 35
Wysłany: 2017-05-05, 20:05   

Proponuję zmianę pozostałych dwóch osób będących w Zarządzie wspólnoty, nie widzę aby interesowali się problemami Wspólnoty. Pan Marcin nie może być jedyną osobą przez którą są zgłaszane problemy, nie po to w Zarządzie mamy trzy osoby. Było by łatwiej aby mieszkańcy własnie na tym forum zgłaszali swoje problemy, wspólnie można byłoby by je omówić i ustalić kto zajmie się oficjalnym zgłoszeniem.
 
     
Lukipe 
Administrator

Dołączył: 09 Kwi 2017
Posty: 0
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-05-05, 21:27   

Marcin
Moja propozycja jest taka jeśli masz możliwość przygotuj pismo odnośnie eko kraty i jutro wieczorem przejdziemy się po blokach i zbierzemy podpisy tak abyś na wtorkowe spotkanie miał już gotowe. Bo ja widze że pomimo informacji, że istnieje forum to większość osób ma to zwyczajnie w dupie. Czas nazywać rzeczy po imieniu bo później obudzimy się z ręką w nocniku i zostaniemy z tym bajorem na parkingu sami. Czas wprowadzić zmiany we wspólnocie i w podejściu do firmy omega bo widzę że tylko garstka z nas porusza tematy ważne. Myślałem że ludzie podejdą do forum i spraw wspólnoty bardziej ambitnie a jeśli mają tylko czytać to proponuje bibliotekę. Czas niestety już nam się skończył bo zanim omega się zbierze do realizacji to zostanie nam tylko sąd albo RPO. Bo o rękojmi będziemy mogli sobie pomarzyć. Jak coś jestem do dyspozycji pod nr 35/1 i chętnie pomogę w zebraniu podpisów.
Pozdrawiam
Łukasz
 
     
mborcz

Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 92
Wysłany: 2017-05-05, 23:18   

Niestety jutro i część niedzieli będę nieosiągalny.

Na chwilę obecną problemem numerem jeden jest efektywne i szybkie zbieranie podpisów, musimy wypracować jakieś podejście.

W pierwszej kolejności dobrze byłoby podejść do zarządcy i poprosić aby przesłali wzór z aktualną listą mieszkańców i udziałami każdego z nich(najlepiej w poniedziałek jeśli jest ktoś kto ma taką możliwość) w formie elektronicznej.

Następnie musimy się zastanowić nad sposobem zbierania np. dzielimy listę na 4 części każda część zawiera 2 piętra dzięki czemu podpisy moŋa zbierać niezależnie 4 osoby. Docelowo zastanowiłbym się nad możliwością zbierania podpisów w formie eletronicznej warto poszukać jakiś serwisów online lub może ktoś ma jakiś pomysł.
 
     
Lukipe 
Administrator

Dołączył: 09 Kwi 2017
Posty: 0
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-05-06, 10:22   

Jeśli chodzi o zbieranie podpisów pod wszelkimi pismami to ja mogę zbierać w całości bloku 35 ;-)
Lista którą ma zarządca może być problematyczna bo kilka mieszkań jest nie wykupionych i władzę głosu ma SGL, a to może nam skutecznie blokować postęp spraw. Proponuje stworzyć w formie tabeli nr mieszkania i podpis lokatora z opisem u góry który to jest blok i dokładny adres myślę że taka lista podpięta do pisma w zupełności by wystarczyła.
 
     
tnt1200 

Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 117
Wysłany: 2017-05-07, 13:26   

To jest dobry pomysl - stworze dzis taką listę i wieczorem przejdę się po mieszkaniach, podobnie jutro - około 17 i 21.

Na pierwszy ogien proponuje parking, drzwi do wózkowni oraz wentylację.

Pismo dotyczace ekokraty jest gotowe - przeslalem je Marcinowi. Jesli trzeba bedzie cos zmienic/dodać to nie widze problemu.

W poniedziałek wieczorem przekazałbym listę Marcinowi, tak aby mógł już na wtorkowym spotkaniu przedstawic sytuację. Wiadomo że w tak krótkim czasie nie zbierzemy wszystkich ale lepiej już teraz zebrać te podpisy i mieć podkładkę do późniejszych działań.
 
     
mborcz

Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 92
Wysłany: 2017-05-07, 20:49   

1. Na chwilę obecną nie ma potrzeby zbierania podpisów, zarząd wspólnoty ma możliwość reprezentowania wspólnoty w sprawach zwykłego zarządu. W mojej ocenie zgłoszenie usterek deweloperowi mieści się w kategorii zwykłego zarządu, muszę tylko zerknąć do uchwał ilu członków zarządu musi zatwierdzić dokument. Dopiero ewentualne rozpatrzenie propozycji firmy Omega będzie wymagało zebrania podpisów.

2. Zarządca S.M projektant ma pełną listę mieszkańców wraz z udziałami, wystarczy podejść i poprosić o jej podesłanie drogą elektroniczną, spróbuję rano to zrobić telefonicznie ale pracownicy SM mogą robić problemy, dam znać o efektach. Aktualnie tylko jeden mieszkaniec nie ma ustanowionej odrębnej własności taką informację otrzymałem od firmy Omega około 2 tygodnie temu więc i to mogło się zmienić. Należy pamiętać, że podczas zbierania podpisów liczą się udziały a nie ilość podpisów.

Pisma/pismo przesłane do mnie zamieście proszę we właściwych wątkach być może inni mieszkańcy zechcą coś dodać, ja rzucę na nie okiem jutro.

Pozdrawiam
Marcin Borcz
 
     
Lukipe 
Administrator

Dołączył: 09 Kwi 2017
Posty: 0
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-05-07, 20:59   

Witam no niestety ja nie dysponuje drukarka więc nie posiadam owego pisma, a przydało by się. Niestety rano wyjeżdżam i już nie zdążymy się zorganizować jeśli byście mieli możliwość to zbierzcie w bloku 35, a następnym razem podrzucajcie jak coś kopie pisma bo przydało by się żeby też zaznajomić każdą podpisująca się osobę, troszkę musimy to organizacyjnie ogarnąć, żeby pod jednym pismem w jednej sprawie zbierać podpisy. Dlatego musimy się wymieniać kopiami jak mamy sobie pomagać w zbieraniu.
 
     
tnt1200 

Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 117
Wysłany: 2017-05-07, 21:24   

Udało mi sie zebrać podpisy od 10 osób z 3 pieter w bloku 35a, przy okazji zaznajamiajac kazda z osob z problemem. Marcin zasugerował, że dalsze zbieranie jest niepotrzebne, wiec go nie kontynuowałem.

Pozdrawiam,
Tomek Kusior
 
     
mborcz

Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 92
Wysłany: 2017-05-08, 07:56   

Pracownik S.M zadeklarował, że podeśle mi listę mieszkańców wraz z udziałami.
 
     
tnt1200 

Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 117
Wysłany: 2017-05-09, 10:23   

Jeśli chodzi o podział listy z podpisami na cztery części, to mogę zaoferować swoją pomoc i zbierać podpisy na 2 i 3 piętrze (dwóch najwyższych kondygnacjach) w budynku 35A.

Po ostatniej zbiórce, wiem gdzie znajdują się mieszkania które są wynajmowane - w tym wypadku kontaktowałbym się już bezpośrednio z właścicielami.

Wydaje mi się, że zbieranie podpisów w formie papierowej będzie łatwiejsze do zorganizowania, przy okazji zawsze można zaznajomić osoby w szerszym zakresie z problemem.
 
     
mborcz

Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 92
Wysłany: 2017-05-09, 13:15   

Otrzymałem listę mieszkańców od zarządcy, możemy użyć jej przy zabieraniu podpisów.
 
     
mborcz

Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 92
Wysłany: 2017-05-09, 18:14   

Witam

Spotkałem się dzisiaj z przedstawicielami firmy SGL Deweloper
Panem Władysławem Leckim oraz Bogdanem Grzebykiem. Poniżej
zapis ustaleń/propozycji.

Wyznaczeni zostaną koordynatorzy, ze strony naszej wspólnoty na razie rola przypadnie mi(jeśli ktoś inny ma ochotę bardzo proszę;] ), ze strony firmy SGL będzie to Pani Magdalena Dziedzic.
Koordynatorzy mogą delegować nadzór nad pojedynczymi sprawami do innych osób.

Koordynatorzy będą prowadzić rejestr otwartych spraw wraz z historią oraz informacją na jakie działania oczekujemy po stronie wspólnoty lub dewelopera. W tym miejscu mam do Was pytanie, jeśli forum jest i będzie publiczne to można uzgodnić z Panią Magdą aby pisała bezpośrednio na naszym forum w dedykowanym wątku, jeśli takie podejście nie jest akceptowalne lub chcemy zamknąć forum przed światem to będę na biężąco przerzucał korespondencję(wolałbym tego uniknąć).

Nasza wspólnota oficjalnie złoży pisma syngalizujące problemy/usterki w każdym temacie z osobna. Oficjalne pisma naszej wspólnoty muszą być podpisane przez 2 lub wiecej członków zarządu. Omówiłem dzisiaj to zagadnienie z drugim członkiem zarządu Panem Bartoszem Wróblewskim i szybko jesteśmy w stanie zaparafować konkrentne pisma. Pisma można dostarczyć do siedziby firmy SGL od 6:30 do 15:00 w dni robocze mogę robić ta ja, koordynator danego tematu z naszej strony, lub inny ochotnik być może ktoś przejżdza w pobliżu siedziby SGL pod adresem Chłopickiego 3 w Rzeszowie.

SGL oficjalnie ustosunkuje się do naszych pism za pomocą maila, forum lub jeśli będzie takie nasze oczekiwanie prześle oficjalne pisma.

Osoby, które będą zgłaszać problemy globalne samodzielnie będą kierowane przez Panią Magdalenę do mnie, ja będę kierował je na forum.

Zgłoszenia dotyczące problemów indywidualnych związanych z konkretnym mieszkaniem można będzie kierować jak obecnie.

Jeśli firma SGL zaproponuje akceptowalne rozwiązanie problemu/usterki to musimy zebrać podpisy i dostarczyć zgodę wspólnoty.

Jeśli do zgłoszenia potrzebujemy wglądu do projektu budowalnego to nie musimy kontaktować się z deweloperem ma go nasz zarządca spółdzielnia mieszkaniowa S.M Projektant.

Tematy związane z konfiguracją urządzeń np. zmiana kodów do szlabanu powinniśmy kierować do spółdzielni a nie dewelopera

Pani Magdalena Dziedzic prześle mi spis problemów globalnych jakie zostały zgłoszone do tej pory indywidualnie.

Na chwię obecną proszę o załączenie pism, który były przesyłane do mnie mailowo do właściwych wątków, pozostałych mieszkańców proszę o weryfikację czy zawierają wszystkie opis wszystkich problemów/usterek w danym temacie oraz czy nie zawierają innych błędów najpóżniej na początku przyszłego tygodnia złóżę pisma do dewelopera.

Ochotników proszę o tworzenie kolejnych pism do następnych problemów w kolejce.

Na spotkaniu poruszona została krótko również kwestia kolektorów słocznecznych oraz drzwi do wózkowni opiszę te zagadnienia we właściwych tematach.


Powyższe ustalenia proszę traktować jak propozycję jeśli ktoś ma inne zdanie proszę śmiało pisać spróbujemy wypracować kompromis.

Pozdrawiam

Marcin Borcz
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12