wspolnotastrzelnicza35.jun.pl Strona Główna wspolnotastrzelnicza35.jun.pl
Jun.pl - darmowe fora

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gołębie nad parkingami
Autor Wiadomość
tnt1200 

Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 117
Wysłany: 2017-08-03, 12:29   Gołębie nad parkingami

Chciałbym poruszyć temat do rozwiązania we własnym zakresie, a mianowicie gołębie przesiadujące na drutach - nad parkingiem.

Jest to szkodliwe zarówno dla naszych samochodów jak i zdrowia, z wiadomych przyczyn.

1. Próbowałem rozmawiać i nakłonić dziadka który mieszka w bloku nr 16 aby dokarmiał ptaszki gdzie indziej. Niestety bezskutecznie. Uzyskałem odpowiedź, że mieszkańcy naszych bloków parkują pod jego blokiem, itd. Także tutaj nic nie wskóramy. Dziadek wysypuje resztki regularnie, przy wjeździe na teren wojskowy, tuż obok naszego ogrodzenia. Dlatego ptaki upodobały sobie te miejsce.
2. Koszty przeniesienia słupa, z tego co wyczytałem są tak duże, że nie ma szans aby udało nam się to załatwić we własnym zakresie.
3. W profesjonalnym sklepie z art. do odstraszania, poradzono mi zamontowanie kolców na drutach, tak aby uniemożliwić ptakom siadanie. Nie wiem tylko czy jest to możliwe z technicznego punktu widzenia.
4. W grę wchodzi montaż różnego rodzaju sprzętu odstraszającego na słupie z tym, że prawdopodobnie nie zda to egzaminu. Druty są zbyt długie.

Czy ktoś ma może jakiś innych pomysł ?

Jedynym rozwiązaniem, które przychodzi mi do głowy, jest nagrać kilkukrotnie dziadka na kamerce (rejestratorze samochodowym). Czy ktoś dysponuje może takim sprzętem?
 
     
REKLAMA 

Dołączył: 10 Kwi 2017
Posty: 14
Wysłany: 2017-08-04, 10:50   

 
     
x_Easy_Rider_x 

Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2017
Posty: 14
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-08-04, 10:50   

tnt1200 napisał/a:
Czy ktoś ma może jakiś innych pomysł ?

Zakupić 3-4 sztuki wiatrówki i zapolować na te latające szczury :mrgreen: :mrgreen:
 
     
Lukipe 
Administrator

Dołączył: 09 Kwi 2017
Posty: 0
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-08-06, 11:40   

Moja propozycja jest taka, żeby następnym razem, złapać go posadzić na ziemie, nie pozwolić wstać i zadzwonić na policję 😉
 
     
Lukipe 
Administrator

Dołączył: 09 Kwi 2017
Posty: 0
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-08-06, 11:49   

Jeszcze jedno pytanko. Czy zgadzacie się abym powiesił na ogrodzeniu od strony ulicy tabliczki "teren monitorowany" oczywiście dla pobudzenia wyobraźni osób obcych 😉
 
     
x_Easy_Rider_x 

Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2017
Posty: 14
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-08-06, 21:35   

Lukipe napisał/a:
Czy zgadzacie się abym powiesił na ogrodzeniu od strony ulicy tabliczki "teren monitorowany" oczywiście dla pobudzenia wyobraźni osób obcych

Ja jestem za 8-)
 
     
tnt1200 

Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 117
Wysłany: 2018-02-26, 16:53   

Stan sprawy na dzień dzisiejszy:

- osób dokarmiających ptaki w tej okolicy jest więcej, szanse na wyeliminowanie wszystkich są bardzo małe.
- wycena profesjonalnego zabezpieczenia drutu przez firmę zajmującą się takimi pracami, po wcześniejszym zaakceptowaniu sposobu wykonania tych prac przez PGE, opiewa na kwotę ok. 3 000,00 zł brutto.
- koszty przesunięcia słupa to orientacyjnie parę tysięcy złotych. Możemy zwrócić się do PGE z wnioskiem o przesunięcie słupa na ich koszt, z tym że bez sądowego wyroku szanse na to są marne.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14