wspolnotastrzelnicza35.jun.pl Strona Główna wspolnotastrzelnicza35.jun.pl
Jun.pl - darmowe fora

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Serwisowanie szlabanu, indywidualne kody, domofon
Autor Wiadomość
mkrzem 

Dołączył: 25 Kwi 2017
Posty: 11
Wysłany: 2017-04-28, 11:13   Serwisowanie szlabanu, indywidualne kody, domofon

Oto czego się dowiedziałem:

- Domofon przy wjeździe okazał się nieszczelny i go zalało, podobno dzisiaj mają go sciągnąć, próbować osuszyć a jeśli to nic nie da to wymienić. W związku z tym chwile to potrwa.
- Indywidualne kody są jak najbardziej możliwe, Pani Magda ma się kontaktować z mieszkańcami w tej sprawie. Ewentualnie ja to przekażę wszystkim jak się czegoś dowiem.
- O dodatkowych opłatach za serwisowanie w okresie gwarancji nic nikomu nie wiadomo i Panie były zdziwione. Obiecały że upewnią się i dadzą znać.
- Dolny przycisk domofonu do otwierania szlabanu. Pani Magda nie jest pewna ale do drugiego przycisku prawdopodobnie nie poprowadzono przewodu, a w takim wypadku nic się nie da zrobić bez ingerencji w instalację. Zapyta i da znać. Skoro przycisk jest programowalny może nie być potrzebny dodatkowy przewód. W ostateczności zadzwonię do samego wykonawcy szlabanu i zapytam.
 
     
REKLAMA 

Dołączył: 25 Kwi 2017
Posty: 11
Wysłany: 2017-04-28, 17:15   

 
     
mkrzem 

Dołączył: 25 Kwi 2017
Posty: 11
Wysłany: 2017-04-28, 17:15   

Kolejna porcja informacji:

- Domofon przy wjeździe postarają się zamontować czwartek/piątek za tydzień.
- Kody będą przeprogramowane, każdy dostanie do skrzynki swój prywatny kod, również nie wcześniej niż końcem przyszłego tygodnia.
- Nie ma żadnych dodatkowych opłat, jest gwarancja i tyle. Ktoś kogoś musiał wprowadzić w błąd.
- Pani Magda będzie pytała odnośnie otwierania szlabanu dolnym przyciskiem, nie uzyskała dzisiaj na to odpowiedzi.
 
     
mborcz

Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 92
Wysłany: 2017-04-28, 17:36   

mkrzem napisał/a:
Kolejna porcja informacji:

- Domofon przy wjeździe postarają się zamontować czwartek/piątek za tydzień.
- Kody będą przeprogramowane, każdy dostanie do skrzynki swój prywatny kod, również nie wcześniej niż końcem przyszłego tygodnia.
- Nie ma żadnych dodatkowych opłat, jest gwarancja i tyle. Ktoś kogoś musiał wprowadzić w błąd.
- Pani Magda będzie pytała odnośnie otwierania szlabanu dolnym przyciskiem, nie uzyskała dzisiaj na to odpowiedzi.


Ja mam wątpliwość dotycząca indywidualnych kodów, skoro nie ma rejestracji wejść i wyjść to takie rozwiązanie raczej nie wiele wnosi, wystarczy, że jedna osoba w bloku poda kod osobom trzecim i zabezpieczenie mamy iluzoryczne.

Proponuje zablokowanie możliwości otwierania drzwi do bloku za pomocą kodów, taką możliwość pozostawiłbym tylko w przypadku szlabanu.
 
     
Lukipe 
Administrator

Dołączył: 09 Kwi 2017
Posty: 0
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-05-01, 13:04   

Proszę o informacje z kim problem był omawiany? Deweloper czy spółdzielnia :)
 
     
mkrzem 

Dołączył: 25 Kwi 2017
Posty: 11
Wysłany: 2017-05-02, 15:28   

Kwestia była omawiana z Deweloperem. W spółdzielni powiedzieli, że nie należy to do ich obowiązków.

Jeśli chodzi o indywidualne kody i ich likwidację to oczywiście można to poddać dyskusji i podjąć decyzję taką jak chce większość (zostawić, zlikwidować, zmienić). Myślę jednak, że same kody tu nie są kwestią bezpieczeństwa ile wygody a jesteśmy na tyle bezpieczni na ile sami się staramy. Jeśli ktoś podaje osobom trzecim kod, to bez kodów będzie zostawiał uchylone drzwi do klatki itp.
 
     
Anu$ 

Dołączyła: 30 Kwi 2017
Posty: 35
Wysłany: 2017-05-02, 16:46   

Jesteśmy sami odpowiedzialni za nasze bezpieczeństwo, indywidualne kody według mnie nic nie dadzą. Nawet jeśli każdy będzie miał swój kod to co za różnica jaki poda kurierowi, taxi czy kierowcy z dowozu jedzenia... wspólny czy personalny.... A widać że jest to robione nagminnie;/

Moim zdaniem najbardziej narażone na potencjalne kradzieże są wózkownie ( bez drzwi) i piwnice które mają tak liche drzwi że wystarczy jedno porządne kopnięcie i ich nie ma...
Co myślicie żeby założyć zamek i rozdać klucze wszystkim mieszkańcom do pierwszych ogólnych drzwi do piwnic??
 
     
x_Easy_Rider_x 

Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2017
Posty: 14
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-05-02, 20:13   

Anu$, w sumie fundusz remontowy płacimy to można by pierwszą inwestycję wspólną dokonać w kwestii pierwszych drzwi do piwnicy.

Co do bezpieczeństwa i kodów to nieraz natknąłem się na sytuację iż drzwi wejściowe od klatki są podparte cegłówką a w koło nikogo totalnie nikogo kto by wnosił coś czy działał remontowo. Jest to bardzo duże ułatwienie dla osób niepożądanych. Nie wiadomo kto tak zostawia drzwi otwarte. Jakby to była sytuacja jednorazowa okej ale to już kilka razy się stało. Wystarczy wyobrazić sobie że osoba niepowołana ma wtedy dostęp do wózkowni, do piwnic. Może posprawdzać czy ktoś jest w mieszkaniach dzwoniąc od wewnątrz. Być może klatka jest wietrzona? Ale od tego są okna uchylne chyba że się mylę :?:
 
     
Gruby 

Wiek: 27
Dołączył: 10 Kwi 2017
Posty: 10
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-05-03, 14:11   

Odnośnie sterowania szlabanem, gdyby była możliwość otwierania szlabanu z domofonu, a taka możliwość jest na pewno, (są doprowadzone dwa kable do domofonu dodatkowo (idzie tam skrętka UTP)) to nie było by problemu z kodami do bloku, bo nie wieże że wszystkim chciało się schodzić i otwierać szlaban ręcznie czy z pilota jak ktoś zajechał pod szlaban, czy to znajomy, czy jakiś kurier po prostu podawany jest kod. Sam byłem świadkiem jak przyjechał gość od pizzy sam sobie wpisywał. Ja mam to szczęście, że szlaban mogę otworzyć z okna lecz nie wszyscy mają taki luksus ;-) .

Jeszcze jedna sprawa czy orientował się ktoś już w sprawie dorobienia drugiego pilota do szlabanu, w bloku mieszkają też małżeństwa i ten drugi pilot się przydaje jak ma ktoś dwa auta. W okresie zimowym było uciążliwe wychodzenie z auta szczególnie wtedy kiedy nie było odśnieżone, a nie mówię już o tym że czasami w nocy nie idzie otworzyć szlabanu bo domofony przy nim nie działają.
 
     
mborcz

Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 92
Wysłany: 2017-05-03, 19:47   

Gruby napisał/a:
Odnośnie sterowania szlabanem, gdyby była możliwość otwierania szlabanu z domofonu, a taka możliwość jest na pewno, (są doprowadzone dwa kable do domofonu dodatkowo (idzie tam skrętka UTP)) to nie było by problemu z kodami do bloku, bo nie wieże że wszystkim chciało się schodzić i otwierać szlaban ręcznie czy z pilota jak ktoś zajechał pod szlaban, czy to znajomy, czy jakiś kurier po prostu podawany jest kod. Sam byłem świadkiem jak przyjechał gość od pizzy sam sobie wpisywał. Ja mam to szczęście, że szlaban mogę otworzyć z okna lecz nie wszyscy mają taki luksus ;-) .

Jeszcze jedna sprawa czy orientował się ktoś już w sprawie dorobienia drugiego pilota do szlabanu, w bloku mieszkają też małżeństwa i ten drugi pilot się przydaje jak ma ktoś dwa auta. W okresie zimowym było uciążliwe wychodzenie z auta szczególnie wtedy kiedy nie było odśnieżone, a nie mówię już o tym że czasami w nocy nie idzie otworzyć szlabanu bo domofony przy nim nie działają.


Rozmawiałem na ten temat z osobą, która jest odpowiedzialna za serwisowanie naszego szlabanu, nie ma problemu z dorobieniem pilota, koszt o ile dobrze pamiętam około 50 PLN . Musimy załatwić sprawę grupowo najlepiej za pośrednictwem zarządcy tak aby firma serwisująca miała pewność, że dorabia piloty uprawnionym osobom.
 
     
mborcz

Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 92
Wysłany: 2017-05-03, 19:50   

x_Easy_Rider_x napisał/a:
Anu$, w sumie fundusz remontowy płacimy to można by pierwszą inwestycję wspólną dokonać w kwestii pierwszych drzwi do piwnicy.


Załóżmy dedykowany wątek
 
     
mborcz

Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 92
Wysłany: 2017-05-03, 19:53   

mkrzem napisał/a:
Kwestia była omawiana z Deweloperem. W spółdzielni powiedzieli, że nie należy to do ich obowiązków.

Jeśli chodzi o indywidualne kody i ich likwidację to oczywiście można to poddać dyskusji i podjąć decyzję taką jak chce większość (zostawić, zlikwidować, zmienić). Myślę jednak, że same kody tu nie są kwestią bezpieczeństwa ile wygody a jesteśmy na tyle bezpieczni na ile sami się staramy. Jeśli ktoś podaje osobom trzecim kod, to bez kodów będzie zostawiał uchylone drzwi do klatki itp.


Ustalmy w pierwszej kolejności czy można zablokować możliwość używania kodów dla klatek schodowych a pozostawić taką możliwość dla szlabanu.
 
     
tnt1200 

Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 117
Wysłany: 2017-05-04, 08:56   

Jeśli chodzi o koszt dorobienia pilota, to wynosi on ok. 50 zł. Weryfikacja odbywa się na podstawie listy.

Co do drzwi do piwnic to jestem za pomysłem dotyczącym dołożeniem zamka z tym, że są one otwarte na stałe, nie bez powodu. Chodzi o wilgoć w piwnicach. Jest z tym problem a zamykając te drzwi jeszcze bardziej go pogłębimy.
Ostatnio zmieniony przez tnt1200 2017-05-08, 10:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
mborcz

Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 92
Wysłany: 2017-05-04, 14:46   

tnt1200 napisał/a:
Jeśli chodzi o koszt dorobienia pilota, to wynosi on ok. 50 zł. Weryfikacja odbywa się na podstawie listy.

Moim zdaniem, powinna być możliwość otwierania zarówno szlabanu jak i drzwi wejściowych za pomocą indywidualnego kodu. Jeśli większość właścicieli podjęłaby inną decyzję to nie widzę przeszkód, na chwilę obecną jestem jednak za indywidualnymi kodami.

Co do drzwi do piwnic to jestem za pomysłem dotyczącym dołożeniem zamka z tym, że są one otwarte na stałe, nie bez powodu. Chodzi o wilgoć w piwnicach. Jest z tym problem a zamykając te drzwi jeszcze bardziej go pogłębimy.


W takim razie proszę innych mieszkańców o opinię na chwilę obecną mamy już 2 głosy przeciw możliwości otwierania drzwi do klatek schodowych za pomocą kodów, wyjaśnienie w mailach powyżej.
 
     
kasb

Dołączył: 10 Kwi 2017
Posty: 35
Wysłany: 2017-05-04, 14:55   

Słuchajcie ja nie wiem czy każdy o tym wie.
Szlaban da się otworzyć z poziomu domofonu w mieszkaniu. Warunek jest taki że na panelu trzeba wybrać numer bloku i numer mieszkania.
Budynek A jest oznaczony numerem 1 , budynek B jest oznaczony numerem 2.
Aby zadzwonić do mieszkania przy szlabanie:
budynek A wybieramy : 1* nr mieszkania
budynek B wybieramy : 2* nr mieszkania
i domofonem można otworzyć - sprawdzałam!

Jeśli chodzi o indywidualne kody. Nie jest to idealne rozwiązanie ale lepsze takie niż dla każdego takie same cyfry. Im większa kombinacja cyfr tym lepiej i trudniej odgadnąć. Jestem za.

O całkowitej likwidacji kodów do drzwi sama nie wiem co myśleć. Zastanawiam się czy to nie będzie jakimś utrudnieniem. Może indywidualna kombinacja cyfr będzie wystarczająca? Nie podoba mi się też to że klucz do śmieci jest taki sam jak do klatki.

Jestem również za , żeby ogólne wejście do piwnic było zamykane na klucz.
 
     
mborcz

Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 92
Wysłany: 2017-05-04, 15:12   

Ja mam wątpliwości związane z wilgocią po zamknięciu drzwi.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13