wspolnotastrzelnicza35.jun.pl Strona Główna wspolnotastrzelnicza35.jun.pl
Jun.pl - darmowe fora

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Lukipe
2017-05-01, 12:58
Brak drzwi do wózkowni oraz brak wycieraczek
Autor Wiadomość
rasputin

Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 32
Wysłany: 2017-04-28, 00:39   Brak drzwi do wózkowni oraz brak wycieraczek

2. Brak drzwi do wózkowni w obu budynkach, brak wycieraczek (zgodnie z planami powinny one zostać wykonane/zamontowane). Konieczne jest zamontowanie ich, zgodnie z planami.


Podjęte działania:

*28.04.2017 r. - Kontaktowałem się z Panią Lasko w tej sprawie. W dniu dzisiejszym ma spotkać się ze wspólnikami i ten temat wyjaśnić a po spotkaniu skontaktować się ze mną i przekazać jakie są ustalenia w tym zakresie. Czekamy.
 
     
REKLAMA

Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 92
Wysłany: 2017-05-10, 18:01   

 
     
mborcz

Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 92
Wysłany: 2017-05-10, 18:01   

Poruszyłem, krótko ten temat na spotkaniu z przedstawicielami SGL.
Projekt budowlany w tym zakresie został zmodyfikowany w trakcie budowy nie wiem kiedy dokładnie ale prawdopodonie część osób podpisała umowy dewelperskie wcześniej a cześć później.

Deweloper nieoficjalnie proponuje rozwiązanie w postaci zamontowanie rury/rur do których będzie można przypinać rowery lub wózki. Deweloper może wykonać taką modyfikację natychmiast po udzieleniu zgody przez wspólnotę.

Rozwiązanie tańsze ale nie pozbawione sensu. Biorąc pod uwagę że do klatek są kody a drzwi do wózkowni jedna osoba zamknie inna nie, każdy miałby pewność że jego rzecz jest zabezpieczona.
 
     
kri

Dołączył: 19 Kwi 2017
Posty: 9
Wysłany: 2017-05-10, 21:05   

Według mnie pomysł z zabezpieczeniem w postaci rurki do przypięcia rowerów,wózków jest ok.
Klatka jest zamknięta ,a dodatkowe drzwi byłyby niepotrzebną barierą dla użytkowników, choćby przy sprawdzaniu skrzynki na listy.
 
     
kasb

Dołączył: 10 Kwi 2017
Posty: 35
Wysłany: 2017-05-11, 08:58   

kri napisał/a:
Według mnie pomysł z zabezpieczeniem w postaci rurki do przypięcia rowerów,wózków jest ok.
Klatka jest zamknięta ,a dodatkowe drzwi byłyby niepotrzebną barierą dla użytkowników, choćby przy sprawdzaniu skrzynki na listy.


Akurat tylko w budynku 35 skrzynka na listy znalazła się w wózkowni. W bloku 35A przywieszona jest w innym ogólnodostępnym miejscu. W bud 35 nie ma takiego neutralnego miejsca żeby przewiesić skrzynkę. Myślę że montaż rurki jest kompromisowym i dobrym rozwiązaniem.

Pozdrawiam
 
     
rasputin

Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 32
Wysłany: 2017-05-11, 09:56   

Ja nie jestem do tego rozwiązania przekonany. Powiem więcej zaczyna mi się nie podobać rozwiązywanie naszych problemów i dawanie się przekonać do najtańszych propozycji dewelopera. Gdy kupowałem mieszkanie była mowa o bezpiecznej wózkowni, która rozwiązuje rodzicom małych dzieci problem z brakiem windy. Nie wiemy czy zmiana planu dotyczyła konkretnie braku drzwi do wózkowni, ale jeśli tak to jest to niepoważne, że przed zakupem ktoś mi maluje jakieś rzeczy a później nie informując mnie o tym zmienia plan. Gdybym wiedział o tym wcześniej niekoniecznie kupowałbym mieszkanie na drugim pietrze. Nie oszukujmy się ale nasze klatki, a z całą pewnością w budynku 35a są bardzo łatwo dostępne, dlatego poziom zabezpieczenia wózka czy roweru przed kradzieżą będzie zależał tylko od grubości łańcucha i poziomu wykonania tych balustrad. Proponowane rozwiązanie przekona mnie jeśli deweloper zapewni, że zapłaci za skradzione lub zniszczone w wózkowni przedmioty.
Jeśli nie ma potencjalnego miejsca na skrzynkę na listy na klatce w budynku 35 to świadczy o kolejnym błędzie projektanta/wykonawcy.
Dlaczego w ogóle jest problem z wstawieniem do wózkowni takich drzwi przeszklonych jak te znajdujące się już na klatce ???
W związku z powyższym proszę przedstawicieli wspólnoty o dotarcie do zmian w planie, sprawdzenie czy zmiany dotyczyły wózkowni i poinformowanie mieszkańców o ewentualnych innych ważnych zmianach.
 
     
mborcz

Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 92
Wysłany: 2017-05-11, 10:56   

* ostatecznych decyzji nie podejmuje Ja, nie możesz ich podjąć samodzielnie również Ty, ostateczną decyzję podejmą wszyscy. Celem mojego wpisu jest poinformowanie mieszkańców na tym etapie o potencjalnych możliwościach niezależnie od tego czy rozwiązanie jest tańsze czy droższe. Pomysł wydał mi się niegłupi więc go przedstawiłem.

* oczywiście ustalę kiedy dokładnie projekt został zmieniony

* problemem zapewne jest cena/pracochłonność

Musimy mieć świadomość że jak już zrobią drzwi to nie będzie odwrotu, dlatego lepiej na tym etapie rozważyć wszystkie możliwości
 
     
rasputin

Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 32
Wysłany: 2017-05-11, 15:14   

W pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić czy rzeczywiście plan w tym zakresie jest zmieniony. W przypadku gdy te drzwi nadal się w nim znajdują, to powinny one tam po prostu być zamontowane.
Kwestia decydowania czy je tam wstawić powinna się pojawić w przypadku gdy w ostatecznym planie ich nie ma.
Balustrady w tych wózkowniach zaproponowałem podczas odbioru mieszkania Pani Magdzie i pomysł jej się spodobał, ale miało to być rozwiązanie dodatkowe, a nie jedyne.
 
     
mborcz

Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 92
Wysłany: 2017-05-11, 15:34   

Kwestia jest kiedy nastąpiła zmiana w projekcie, budynek nigdy by nie przeszedł odbiorów z tak oczywistym uchybieniem. Jutro poproszę zarządce o przesłanie fragmentów projektu a dewelopera o skan dokumentu zmieniającego projekt.
 
     
Anu$ 

Dołączyła: 30 Kwi 2017
Posty: 35
Wysłany: 2017-05-11, 21:13   

Jeśli chodzi o projekty budynków i przestrzeni wokół, z tego co zaobserwowałam, bardzo wiele małych ale istotnych spraw zostało pominięte w momencie budowy albo pominięte przy planowaniu. O kosze na śmieci przy budynkach trzeba było się niejednokrotnie upominać.
Miejsce na skrzynki na listy nie było najprawdopodobniej wcale planowane i o ile w budynku 35A jest poza wózkownią to w 35 przywiesili tam gdzie było miejsce czyli w wózkowni;/
Szczerze powiem że jestem za założeniem drzwi do wózkowni z kilku powodów:
1. bezpieczeństwa pozostawionych tam wózków, rowerów itp
2. nie jest najwygodniejsze przypinanie wózka do rury... też uważam że rury powinny być rozwiązaniem dodatkowym a nie jedynym.
3. wygłuszy trochę odgłosy wchodzenia/wychodzenia z bloku ( wiem że to problem głównie mieszkania na parterze no ale żyło by mi się spokojniej:)
W budynku 35 przełożenie skrzynek na listy w inne miejsce np przy zejściach do piwnic, raz ze względu na drzwi w wózkowni a dwa że są zamontowane na ścianie na której mam sypialnie i dzieli to cienka ścianka...

I jeszcze wycieraczki przed pierwszymi drzwiami wejściowymi do bloków(metalowe) widziałam jak były przywożone do montażu ale chyba z nich zrezygnowali nie wiem dlaczego;/
 
     
mborcz

Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 92
Wysłany: 2017-05-12, 12:54   

Otrzymałem informacje od zarządcy oraz dewelopera.

Z otrzymanych dokumentów wynika że zmiana w zakresie wózkowni została wykazana dopiero przed odbiorami wobec czego w moim przekonaniu możemy oczekiwać zamontowania drzwi w ramach poprawy usterek.

Pozostałe zmiany wprowadzone w trakcie budowy:

* zmiana barier niektórych balkonów ze stalowych na murowane
* dodano jedno okno i powiększono jeden otwór okienny
* zmiana układu niektórych ścian działowych

Jeśli ktoś chce się zapoznać z korespondencją proszę o informację.

Co ciekawe, jeśli czytam dobrze projekt to wycieraczki nadal są w zmodyfikowanym projekcie a nie ma słowa o ich braku.
 
     
rasputin

Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 32
Wysłany: 2017-07-19, 15:15   

Wczoraj wystosowałem maila do Pani Magdaleny Dziedzic w sprawie wycieraczek.
"Witam,
W imieniu naszej wspólnoty zajmuję się tematem drzwi do wózkowni i brakiem wycieraczek w budynkach 35 i 35 A. Po spotkaniu z Panem Leckim jak widzę udało się zacząć montaż przedmiotowych drzwi. Trwa to trochę długo jak na dwie pary technicznych drzwi ale wierzę, że w końcu się uda. Piszę jednak w sprawie wycieraczek, które są w projekcie i zgodnie z ustaleniami na spotkaniu z Panem Leckim również miały się pojawić razem z drzwiami a chyba ktoś o nich zapomniał. Proszę o ich zainstalowanie, wyznaczenie daty kiedy się mają pojawić lub informację, że coś się zmieniło w tym temacie.
Pozdrawiam"

Czekam na odpowiedź.
 
     
Lukipe 
Administrator

Dołączył: 09 Kwi 2017
Posty: 0
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-07-19, 23:15   

Rasputin nie będę zakładać nowego tematu, proszę prześlij jeszcze informację, że w bloku 35 drzwi lewe do piwnic wymagają regulacji, bo są zwichrowane, albo krzywo osadzone, albo tak budynek siada. Przez co bardzo ciężko je zamknąć. Pozdrawiam
 
     
rasputin

Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 32
Wysłany: 2017-07-26, 14:28   

Nie doczekałem się odpowiedzi na maila. Z innego wątku dowiedziałem się, że wycieraczki znajdują się na magazynie i będą wkrótce zamontowane przez dewelopera. Płytki przy drzwiach do wózkowni zostały poprawione (przynajmniej tak to wygląda w budynku 35A), teraz czekamy na zamontowanie zamku w tych drzwiach.

*Co do drzwi do Waszej piwnicy to nie ma sensu żebym pisał bo i tak nikt mi pewni nie odpisze, proponuję indywidualne działanie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13