wspolnotastrzelnicza35.jun.pl Strona Główna wspolnotastrzelnicza35.jun.pl
Jun.pl - darmowe fora

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Lukipe
2017-05-01, 12:47
Wentylacja
Autor Wiadomość
justyna_r

Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 3
Wysłany: 2017-05-08, 14:11   

Problem z wentylacją zgłaszałam kilkukrotnie mailowo jak i telefonicznie bezpośrednio do Pani Lasko. W efekcie jedynym rozwiązaniem jakie zaproponował mi Pan, który pofatygował się przyjrzeć wentylacji bliżej w mieszkaniu było - otwieranie okna podczas włączania okapu. Niestety nie rozwiązuje to problemu nawet w małej części. Niekiedy jestem w stanie dokładnie stwierdzić, co ktoś przyrządza na obiad, bo zapach jest tak intensywny, jakby ktoś gotował w mojej kuchni ;-) .
Co do przenoszenia głosów czy dźwięków, również zauważyłam u siebie ten problem zarówno w kuchni jak i w łazience.
 
     
REKLAMA 

Dołączyła: 30 Kwi 2017
Posty: 35
Wysłany: 2017-05-08, 20:56   

 
     
Anu$ 

Dołączyła: 30 Kwi 2017
Posty: 35
Wysłany: 2017-05-08, 20:56   

Wentylacja hybrydowa nie ma racji bytu w naszych blokach, biorąc pod uwagę bardzo wietrzne miejsce w jakim zbudowane...

Ciekawa jestem czy spełnia normatyw higieniczny dla jednego pomieszczenia, który wynosi:

kuchnia z oknem zewnętrznym, wyposażona w kuchenkę elektryczną:
- w mieszkaniu do 3 osób -30 m3/h
- w mieszkaniu dla więcej niż 3 osoby – 50 m3/h
kuchnia bez okna zewnętrznego wyposażona w kuchenkę elektryczną - 50 m3/h
łazienka z wc lub bez - 50m3/h
oddzielny wc - 30m3/h

Nie zamierzam podczas gotowania otwierać okien lub balkonu tylko po to aby zapewnić odpowiedni dopływ powietrza do wentylacji!

W łazience na parterze jest zerowy przepływ powietrza, a jak chciałam zamontować dodatkowy wentylator wywiewny to mi kierownik budowy powiedział " Pani ta tu jest wentylacja mechaniczna i nie wolno montować dodatkowych wentylatorów" i teraz mam za swoje... żeby nie mieć sauny muszę otwierać drzwi do łazienki:(
 
     
kasb

Dołączył: 10 Kwi 2017
Posty: 35
Wysłany: 2017-05-09, 10:29   

Anu$ napisał/a:
Wentylacja hybrydowa nie ma racji bytu w naszych blokach, biorąc pod uwagę bardzo wietrzne miejsce w jakim zbudowane...

Ciekawa jestem czy spełnia normatyw higieniczny dla jednego pomieszczenia, który wynosi:

kuchnia z oknem zewnętrznym, wyposażona w kuchenkę elektryczną:
- w mieszkaniu do 3 osób -30 m3/h
- w mieszkaniu dla więcej niż 3 osoby – 50 m3/h
kuchnia bez okna zewnętrznego wyposażona w kuchenkę elektryczną - 50 m3/h
łazienka z wc lub bez - 50m3/h
oddzielny wc - 30m3/h

Nie zamierzam podczas gotowania otwierać okien lub balkonu tylko po to aby zapewnić odpowiedni dopływ powietrza do wentylacji!

W łazience na parterze jest zerowy przepływ powietrza, a jak chciałam zamontować dodatkowy wentylator wywiewny to mi kierownik budowy powiedział " Pani ta tu jest wentylacja mechaniczna i nie wolno montować dodatkowych wentylatorów" i teraz mam za swoje... żeby nie mieć sauny muszę otwierać drzwi do łazienki:(


Dokładnie, miejsce jest bardzo wietrzne, mało kiedy nie wieje. Wy na parterze nie macie przepływu powietrza a ja na ostatnim mam huragan ... Okropnie słychać wiatr w wentylacji i czuć przeciągi w mieszkaniu..

Otwieranie okna przy gotowaniu również dla mnie jest jakąś farsą!

Hybrydy zamontowane na dachu są bardzo awaryjne. Pierwszej zimy w całości nie przetrwały.
W zimie nikt się nie opiekował tą wentylacją z osób uprawnionych do tego. W poszczególnych porach roku wentylacja ma być regulowana przez serwisantów.
Kto ma tego pilnować, kto ma sprawdzać dach czy te hybrydy są sprawne ... :(
Koszmar.
 
     
kasb

Dołączył: 10 Kwi 2017
Posty: 35
Wysłany: 2017-05-11, 13:38   

Termin spotkania w sprawie wentylacji został ustalony na 16 maja o godzinie 17:00 pod naszymi blokami.

Oficjalna kartka wisi również przy wejściu do budynku
 
     
tnt1200 

Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 117
Wysłany: 2017-05-24, 13:46   

W związku z jutrzejszym sprawdzaniem wentylacji chciałem zaproponować przeprowadzenie jednego prostego testu, który mam nadzieję, zobrazuje problemy pojawiają się w naszych mieszkaniach.

Otóż, po włączeniu przez któregoś z sąsiadów okapu, powietrze wtłaczane jest do mojego mieszkania przez pion wentylacyjny z dużą siłą (nie przez pion służący do podłączenia okapu tylko przez pion który służy do wentylowania mieszkania).

Dlaczego jest to szkodliwe (pomijając walory zapachowe) można poczytać tutaj:

Link

Postaramy się w dniu dzisiejszym zorganizować osoby do przeprowadzenia testu w budynku 35a, tak aby jutro móc pokazać wykonawcy/dostawcy o co nam chodzi.

Jeśli chodzi o blok 35 to mam nadzieję, że też nam się to uda.

Jeśli chodzi o odgłosy, to przenoszenie dźwięków też można byłoby przetestować, gorzej jeśli chodzi o wiatr, bo tutaj nie ma pewności.

Pozdrawiam,
Tomek
 
     
tnt1200 

Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 117
Wysłany: 2017-05-26, 09:09   

W dniu wczorajszym odbyło się spotkanie z producentem oraz podwykonawcą wentylacji w naszych blokach.

Mieszkań do testów użyczyliśmy wspólnie z Katarzyną (kasb) i Tomaszem (rasputin). Niestety ale w związku z warunkami atmosferycznymi (brak wietrznej pogody), nie byliśmy w stanie ukazać problemu z nasilonymi odgłosami dobiegającymi z dachu. Na pewno nie zostały przekroczone żadne normy, więc tutaj nie mamy zbytniego pola manewru.

Podczas spotkania zweryfikowana została poprawność wykonania i zamontowania nasad na dachach budynków, oraz ich praca. Zarówno producent jak i podwykonawca stwierdzili, że sposób zamontowania i działania jest taki jak w projekcie.

Zastrzeżenia budzi jednak wysokość zamontowania końcówek od rur wentylacyjnych, okapowych i kanalizacyjnych. W wielu przypadkach są one praktycznie na jednej wysokości, co może powodować zaciąganie zapachów.

Jeśli chodzi o wpadanie zapachów z innych mieszkań, to niestety na moim przykładzie zostaliśmy uświadomieni, że wina może leżeć również po naszej stronie. Okazało się, że w moim mieszkaniu ,,fachowcy’’ podłączyli okap pod zwykły pion wentylacyjny a nie pod pion okapowy. Wystarczy jedna taka osoba i mamy problem w całym pionie. Dlatego konieczne jest, aby każdy jeszcze raz sprawdził poprawność podłączenia do pionów (opis poniżej). Zdaje sobie sprawę, że część osób ma pełną zabudowę kuchenną i nie ma bezpośredniego widoku na wejścia do pionów (jak u mnie) ale musimy sprawdzić i wyeliminować taką możliwość.

Ja ze swojej strony przepraszam za moje połączenie, niestety ale wszystko trzeba samemu sprawdzać.


Reasumując:
1. Nasady są zamontowane oraz działają prawidłowo.

2. Mamy obietnicę próby zredukowania odgłosów dobiegających z nasad (mają
przetestować parę rozwiązań i spróbować zamontować coś co pozwoli zmniejszyć hałas).

3. Wysokość (odległość od siebie) zakończeń od rur wentylacyjnych, okapowych i kanalizacyjnych ma zostać zwiększona – prawdopodobnie na początku w jednym pionie. Ma to dać nam odpowiedź czy coś się zmieni.

4. Co do ciągów wstecznych spowodowanych okapami, to tłumaczenia są cały czas takie same - trzeba otwierać okno bo nie ma odpowiedniej ilości powietrza.

5. Ostatnie i najważniejsze – każdy powinien wykonać u siebie sprawdzenie poprawności podłączenia rur od okapu. W przypadku gołej ściany (bez zabudowy) kanał okapowy widoczny na ścianie, ma okrągłe wejście w tynku. Kanał wentylacyjny ma wejście prostokątne.
Tutaj można zobaczyć o czym pisze na przykładzie mojego mieszkania, po lewej mamy pion wentylacyjny (prostokątny otwór wejściowy w ścianie), po prawej pion okapowy (okrągły).

LINK

Ważna jest również szczelność wszystkich połączeń.
Postaram się wrzucić w najbliższym czasie ogłoszenie przy wejściu obu budynków, tak aby osoby które nie korzystają z forum, miały również dostęp do tych informacji.

Dziękuje wszystkim osobom, które wczoraj nam pomagały!

Pozdrawiam,
Tomek
 
     
kasb

Dołączył: 10 Kwi 2017
Posty: 35
Wysłany: 2017-05-31, 11:53   

Witam,

tak wentylacja (mechaniczna) zachowywała się wczoraj podczas burz i wiatrów - bud A . Dodam że instalacja okapów w mieszkaniach jest prawidłowa, w pionie też. Na co dzień pracuje prawidłowo. Wystarczy anomalia pogodowa. W okresie jesienno-zimowym myślę że taka praca wentylacji będzie normą.

https://drive.google.com/open?id=0B07KsEMcTTBPNVRORjZjR1N2ZUE

Co sądzicie?
 
     
tnt1200 

Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 117
Wysłany: 2017-06-01, 19:00   

W dniu dzisiejszym zamieściliśmy przy drzwiach wejściowych informację z prośbą o sprawdzenie poprawności połączeń wentylacyjnych w mieszkaniach. Wykonawca (Omega) została poinformowana o tym fakcie, wyrażając aprobatę dla pomysłu oraz sposobu w jaki opisaliśmy całą procedurę.

Gdyby ktoś miał problemy ze zidentyfikowaniem który pion to pion od okapu (pochłaniacza) to można sprawdzić to na planach (rzutach). Jeśli ktoś nie posiada planów, proszę dać znać w tym wątku lub przez wiadomość prywatną.

Poniżej zamieszczam treść z ogłoszenia:

,,Bardzo prosimy o zapoznanie się z tą wiadomością a także wykonanie krótkiego i prostego testu, który pozwoli wyeliminować możliwość występowania nieprawidłowości w działaniu wentylacji w naszych mieszkaniach, powodowanych przez nas samych.

Najważniejszą kwestią jest sprawdzenie poprawności podłączenia okapów do pionów okapowych oraz sprawdzenie drożności pionów wentylacyjnych w kuchni oraz łazience.
Jeśli chodzi o instrukcje sprawdzenia czy okap jest dobrze podłączony, to w przypadku gołej ściany (bez zabudowy) kanał okapowy widoczny na ścianie, ma okrągłe wejście w tynku.
Kanał wentylacyjny ma wejście prostokątne.
W przypadku zabudowy do sprawdzenia trzeba będzie ściągnąć elementy maskujące.
Ważne jest zamontowanie właściwego zaworu zwrotnego (w przypadku okapu) oraz stabilizatora (w przypadku wentylacji mechanicznej). Oba powinny być przekazane przez Wykonawcę w momencie odbioru mieszkania.
Konieczne jest również sprawdzenie szczelności wszystkich połączeń i wyeliminowanie możliwości powstawania przedmuchów.
Kolejny bardzo istotny punkt, na który trzeba zwrócić uwagę, to drożność wentylacji. Niedopuszczalne jest świadome bądź nieświadome obniżanie sprawności wentylacji dla własnej wygody poprzez takie działania jak: zatykanie wlotów do przewodów wentylacyjnych czy też zatykanie nawiewników okiennych, które powinny być cały czas otwarte. Konsekwencją takich działań jest zła praca wentylacji w całym pionie, powodująca negatywne skutki zarówno dla właściciela jak i sąsiadów, takich jak zawilgocenie mieszkania i powstawanie grzyba, szumy i hałasy, przesuszenie jak również zaciąganie zapachów do wnętrz mieszkań, itd.

W przypadku problemów w sprawdzeniu, służymy pomocą – prosimy o informację na forum naszej wspólnoty, w temacie dotyczącym wentylacji.

Prawidłowe działanie wentylacji jest bardzo istotne dla naszego zdrowia i samopoczucia, dlatego jeszcze raz prosimy o poważne podejście do tematu !!!''
 
     
tnt1200 

Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 117
Wysłany: 2018-02-28, 08:07   

Cześć,

problemy z hałasami z wentylacji powracają, pomimo podejmowanych prób ich usunięcia.

Kasia zgłaszała sprawę 6.02, 9.02 lód został usunięty z hybryd a wydajność wentylacji została podniesiona z 50 % na 75. Miało to pomóc w rozwiązaniu problemu.

Niestety tej nocy problem znowu powrócił. Zgłosiłem sprawę do rozwiązania jako pilną.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13