wspolnotastrzelnicza35.jun.pl Strona Główna wspolnotastrzelnicza35.jun.pl
Jun.pl - darmowe fora

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Lukipe
2017-05-01, 12:47
Wentylacja
Autor Wiadomość
kasb

Dołączył: 10 Kwi 2017
Posty: 35
Wysłany: 2017-04-21, 11:12   Wentylacja

Witam,
udostępniam otrzymaną informację od dewelopera i firmy DARCO, która instalowała system wentylacji na naszych budynkach.

treść maila:

Dzień dobry,
w załączeniu przesyłam odpowiedź od firmy DARCO produkującej system wentylacji hybrydowej zamontowanej w budynkach przy ul. Strzelniczej 35 i 35a.
Przedstawiciel firmy, wraz z serwisantem chętnie spotkają się z mieszkańcami w celu omówienia problemów związanych z wentylacją oraz np. w celu zbadania poziomu przenoszonego hałasu.
Może udałoby się usunąć problemy związane z wentylacją w tych budynkach.
W razie chęci spotkania z przedstawicielami firmy DARCO, proszę o kontakt.

--
Z poważaniem,
Magdalena Dziedzic
kom. 662-183-507

link do załącznika: https://drive.google.com/file/d/0B07KsEMcTTBPOGlNcXl3MkVnU2M/view?usp=sharing

Aktualizacja z dnia 08.05.2017
Termin spotkania w sprawie wentylacji został ustalony na 16 maja o godzinie 16:00 pod naszymi blokami. Poprosiłam o zmianę godziny na godzinę 17:00. Może uda się przenieść.

Zostanie również wywieszona oficjalna informacja o spotkaniu na drzwiach przy naszych klatkach na której będzie już podana dokładna godzina.
Ostatnio zmieniony przez kasb 2017-05-09, 10:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
REKLAMA

Dołączył: 10 Kwi 2017
Posty: 35
Wysłany: 2017-04-30, 23:12   

Ostatnio zmieniony przez kasb 2017-05-09, 10:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
kasb

Dołączył: 10 Kwi 2017
Posty: 35
Wysłany: 2017-04-30, 23:12   

Dorzucam jeszcze temat wentylacji odnośnie jej zamarzania w sezonie zimowym i okropnym hałasie, który uniemożliwia normalne funkcjonowanie . Podczas spotkania koniecznie trzeba będzie poruszyć ten temat ponieważ obiecali rozwiązać ten problem.

Wielokrotnie już kontaktowałam się z deweloperem odnośnie wentylacji z powodu różnych dziwnych jej zachowań - głośna praca wentylatorów, przenoszące się dźwięki i zapachy od sąsiadów, cofanie się powietrza z wentylacji mechanicznej (za mały dopływ powietrza z nawiewników okiennych) - stąd odpowiedź firmy Darco i pomysł zorganizowania spotkania.
Zajmuje się tą sprawą i jestem na bierząco. Jeśli otrzymam informacje na temat spotkania, oczywiście udostępnie do wiadomości wszystkich.
 
     
mborcz

Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 92
Wysłany: 2017-05-01, 10:53   

Cześć

Uporządkuj proszę założony wcześniej wątek zgodnie z przyjętą ostatnio formą w innych tematach. W szczególności ważny jest dokładny opis problemu w pierwszym poście, jest to o tyle istotne , że problem na co dzień nie dotyka wszystkich np. głośną pracę wentylacji odczułem tylko raz gdy huk słyszała cała okolica. Naturalnie rozumiem, że im bliżej źródła tym gorzej.

Czy chciałabyś zostać osobą odpowiedzialną za zagadnienie?
 
     
kasb

Dołączył: 10 Kwi 2017
Posty: 35
Wysłany: 2017-05-04, 11:47   

mborcz
proponuję założyć osobny post/temat gdzieś na samym wejściu na forum z instrukcją co do zakładania wątków w odpowiednich działach. Każdy wg swojego uznania wrzuca temat tam gdzie wydaje mu się że akurat tam pasuje:). Jeśli źle wrzuciłam - przepraszam - nie zrobiłam tego celowo. Myślę ze jedna osoba też powinna pilnować ładu na forum, w przeciwnym razie nie będzie to zbyt dobrze działało. Jednak widzę ze temat został już odpowiednio przyporządkowany :)

Wracając do wentylacji - nie jest ona cały czas głośna tak jak w zimie kiedy zamarzła i było słychać mocny stukot. Niemniej jednak na co dzień słychać jej pracę mocniej lub słabiej, myślę że w szczególności tyczy się to 3 pięter w budynkach. Innym problemem są zapachy z gotowania, które dostają się do innych mieszkań, jak również dźwięk, który kompletnie pozbawia człowieka spokoju i prywatności.

Nie wiem co dokładnie kryje się w stwierdzeniu odpowiedzialności za temat więc ciężko mi się zadeklarować. Zgłaszałam problem wentylacji do dewelopera i skontaktowała się ze mną Pani z firmy wykonawczej Darco proponując spotkanie. Jednak ja zaproponowałam spotkanie ogólne - myśląc również o wspólnocie. Nie mam wiedzy czy ktoś ma podobne uwagi jak ja (oficjalnie) i czy dojdzie do spotkania w większym gronie. Dlatego póki co zbierana jest grupa osób, które chcą uczestniczyć w spotkaniu. Jeśli dostane nowe informację, z pewnością się nimi podzielę.

Do wszelkich działań i tak potrzebna jest duża grupa ludzi. Moim zdaniem (chce to podkreślić) w kupie siła i im więcej mieszkańców zgłosi problem do administracji / dewelopera w danym temacie tym lepiej. Zgłaszanie problemów w pojedynkę to jak walka z wiatrakami.

Pozdrawiam
 
     
tnt1200 

Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 117
Wysłany: 2017-05-04, 12:00   

U mnie (mieszkanie na ostatnim piętrze w budynku 35A) również występuje problem z hałasami (stukaniem?), podobnie u 2 sąsiadów, z którymi na ten temat już rozmawiałem. Wydaje mi się, że problem faktycznie w największym stopniu dotyczy ostatnich pięter.

Z problemem dot. zapachów zmagają się również znajomi z budynku 35 (I piętro).

Podsumowując, jeśli będzie taka potrzeba to jestem w stanie zebrać minimum 4 właścicieli mieszkań na spotkanie/uzyskać od nich podpisy pod wnioskiem o rozwiązanie sprawy.
 
     
Anu$ 

Dołączyła: 30 Kwi 2017
Posty: 35
Wysłany: 2017-05-04, 14:08   

Chętnie się podpiszę:)
Parter w budynku 35 też odczuwa "zapachy" z wentylacji:( (muszę włączać swój okap w mieszkaniu żeby zapach szedł do góry)
 
     
mborcz

Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 92
Wysłany: 2017-05-04, 15:00   

kasb napisał/a:
mborcz
proponuję założyć osobny post/temat gdzieś na samym wejściu na forum z instrukcją co do zakładania wątków w odpowiednich działach. Każdy wg swojego uznania wrzuca temat tam gdzie wydaje mu się że akurat tam pasuje:). Jeśli źle wrzuciłam - przepraszam - nie zrobiłam tego celowo. Myślę ze jedna osoba też powinna pilnować ładu na forum, w przeciwnym razie nie będzie to zbyt dobrze działało. Jednak widzę ze temat został już odpowiednio przyporządkowany :)

Wracając do wentylacji - nie jest ona cały czas głośna tak jak w zimie kiedy zamarzła i było słychać mocny stukot. Niemniej jednak na co dzień słychać jej pracę mocniej lub słabiej, myślę że w szczególności tyczy się to 3 pięter w budynkach. Innym problemem są zapachy z gotowania, które dostają się do innych mieszkań, jak również dźwięk, który kompletnie pozbawia człowieka spokoju i prywatności.

Nie wiem co dokładnie kryje się w stwierdzeniu odpowiedzialności za temat więc ciężko mi się zadeklarować. Zgłaszałam problem wentylacji do dewelopera i skontaktowała się ze mną Pani z firmy wykonawczej Darco proponując spotkanie. Jednak ja zaproponowałam spotkanie ogólne - myśląc również o wspólnocie. Nie mam wiedzy czy ktoś ma podobne uwagi jak ja (oficjalnie) i czy dojdzie do spotkania w większym gronie. Dlatego póki co zbierana jest grupa osób, które chcą uczestniczyć w spotkaniu. Jeśli dostane nowe informację, z pewnością się nimi podzielę.

Do wszelkich działań i tak potrzebna jest duża grupa ludzi. Moim zdaniem (chce to podkreślić) w kupie siła i im więcej mieszkańców zgłosi problem do administracji / dewelopera w danym temacie tym lepiej. Zgłaszanie problemów w pojedynkę to jak walka z wiatrakami.

Pozdrawiam


Zgłaszanie kilka razy tego samego ogólnego problemu jest problematyczne dla dewelopera i/lub administracji, efekt takich działań będzie następujący otrzymamy odpowiedź, że podmiot będzie chciał się tylko kontaktować z przedstawicielami wspólnoty co spowoduje że wybrane osoby/osoba będzie pośrednikiem, który przerzuca maile.

Nad organizacją dyskutowaliśmy w temacie:
http://wspolnotastrzelnic...wtopic.php?t=11

Postaram się w wolnej chwili założyć wątek z instrukcją.
 
     
kasb

Dołączył: 10 Kwi 2017
Posty: 35
Wysłany: 2017-05-04, 15:40   

[quote="mborcz"]
kasb napisał/a:
mborcz

Zgłaszanie kilka razy tego samego ogólnego problemu jest problematyczne dla dewelopera i/lub administracji, efekt takich działań będzie następujący otrzymamy odpowiedź, że podmiot będzie chciał się tylko kontaktować z przedstawicielami wspólnoty co spowoduje że wybrane osoby/osoba będzie pośrednikiem, który przerzuca maile.

Nad organizacją dyskutowaliśmy w temacie:
http://wspolnotastrzelnic...wtopic.php?t=11

Postaram się w wolnej chwili założyć wątek z instrukcją.


Jakby nie patrząc to w tym momencie działanie będzie dokładnie takie samo jeżeli jedna osoba będzie pośredniczyła wszystkim :). Każdy z nas kupił mieszkanie indywidualnie i ma prawo zgłaszać problemy. Wspólnota to jedno a własność mieszkania drugie. Wielokrotnie już słyszałam "Tylko Pani zgłasza taki problem". Wiec ja podchodzę do tego trochę inaczej.
 
     
kasb

Dołączył: 10 Kwi 2017
Posty: 35
Wysłany: 2017-05-04, 15:44   

kolejny krok w tym temacie to uzyskanie terminu spotkania.

Zadzwonie i dowiem się czy zostało już coś ustalone.
 
     
rasputin

Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 32
Wysłany: 2017-05-04, 21:09   

Ja również podpisuję się pod tym problemem, często czuć zapachy kuchenne innych mieszkańców. Podobnie sprawa ma się z głosami i dźwiękiem z innych mieszkań. Zdarza się, że jestem w stanie w łazience lub kuchni usłyszeć dokładnie czyjąś rozmowę.
 
     
mborcz

Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 92
Wysłany: 2017-05-04, 21:23   

Zapachy z kuchni sąsiadów występują również u mnie, wygląda to na globalny problem.
 
     
kasb

Dołączył: 10 Kwi 2017
Posty: 35
Wysłany: 2017-05-04, 21:58   

rasputin napisał/a:
Ja również podpisuję się pod tym problemem, często czuć zapachy kuchenne innych mieszkańców. Podobnie sprawa ma się z głosami i dźwiękiem z innych mieszkań. Zdarza się, że jestem w stanie w łazience lub kuchni usłyszeć dokładnie czyjąś rozmowę.


Dokładnie, również słyszę sąsiadów i niestety czuję się trochę jak w hotelu. nie oczekuje cudów od bloku, od zawsze w nich mieszkam ale to co zastałam tu mocno mnie zaskoczyło negatywnie. Nie wiem czy to tylko kwestia wentylacji ale niesie się okropnie.
 
     
eM_B

Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 3
Wysłany: 2017-05-07, 17:12   

U mnie również istnieje problem z dźwiękami i zapachami wędrujacymi przez wentylację. Mieszkałam w kilku blokach (stare i nowe budownictwo) jednak pierwszy raz spotykam się z tym, że na 2 piętrze słychać dźwięki z parteru (i nie chodzi o krzyki a zwykłe rozmowy w łazience/kuchni). Zgłosiliśmy pani Dziedzic chęć spotkania, czekamy na informację w sprawie terminu (obiecała dać znać gdy zbierze się większa liczba osób).
Małgorzata Bednarz
 
     
kri

Dołączył: 19 Kwi 2017
Posty: 9
Wysłany: 2017-05-07, 21:54   

Potwierdzam,że również u mnie w aneksie kuchennym pojawiają się zapachy gotowanego obiadu z niższych pięter , i to raczej nie jest normalne . W bloku z lat osiemdziesiątych na Podwisłoczu takie problemy nie występują . Zastanawiam się jednak czy cokolwiek można teraz z tym zrobić,wszak instalacje wentylacyjne są gotowe ,zamurowane ...
 
     
kasb

Dołączył: 10 Kwi 2017
Posty: 35
Wysłany: 2017-05-08, 09:04   

Termin spotkania w sprawie wentylacji został ustalony na 16 maja o godzinie 16:00 pod naszymi blokami. Poprosiłam o zmianę godziny na godzinę 17:00. Może uda się przenieść.

Zostanie również wywieszona oficjalna informacja o spotkaniu na drzwiach przy naszych klatkach na której będzie już podana dokładna godzina.


Pozdrawiam[/b]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13