wspolnotastrzelnicza35.jun.pl Strona Główna wspolnotastrzelnicza35.jun.pl
Jun.pl - darmowe fora

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsze sugestie zmian/ulepszeń
Autor Wiadomość
tnt1200 

Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 117
Wysłany: 2017-04-12, 15:38   Pierwsze sugestie zmian/ulepszeń

Drodzy sąsiedzi/sąsiadki,

z racji braku innego sposobu na komunikację z większą ilością osób mieszkających w naszej wspólnocie, chciałbym w tym miejscu przedstawić sugestie czy też propozycje, co moglibyśmy zmienić aby mieszkało nam się jeszcze lepiej. Z paroma osobami udało mi się porozmawiać, mają podobne odczucia jak ja, także uważam za zasadne, aby podzielić się spostrzeżeniami z pozostałymi.

Do rzeczy:

1. Kwestia parkingu, a dokładniej materiałów użytych do wykonania drogi dojazdowej do miejsc parkingowych (kratownic), jej odwodnienia i pozostawania na niej znacznych ilości wody, błota i śniegu w zależności od pory roku. W założeniach, droga miała być zielona i cieszyć oko. W praktyce, nie ma szans, aby trawa wyrosła w miejscach, po których poruszają się samochody. Wystarczą małe opady a cała droga, przypomina jedną wielką kałuże. Większość osób jest zmuszona pokonywać po niej mniejszą lub większą odległość aby dojść do auta. Pchanie po niej wózka również może okazać się problematyczne. Rozmawiałem na ten temat z Panem Grzebykiem, wg niego założenia projektowe całego parkingu musiały przewidywać określoną ilość powierzchni, przez którą woda miałaby swobodny dostęp do ziemi i w nią wsiąkała. Wg Pana Grzebyka, rozwiązanie zastosowane u nas się nie sprawdza i chodziło mu zarówno o kratownice jak i o odwodnienie. Sugerował abyśmy postarali się o to, aby sprawę zgłosić jako wspólnota i spróbować wynegocjować z wykonawcą/projektantem zmianę nawierzchni i sposobu poprowadzenia odwodnienia, skoro na dobrą sprawę nie spełniają one swoich funkcji.
Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, ale wydaje się, że realnym (bez ponoszenia przez nas dodatkowych kosztów) rozwiązaniem jest wysypanie odpowiedniego kruszywa lub innego materiału i poprawienie odwodnienia.

2. Brak drzwi do wózkowni i brak wycieraczek (2 szt.) w bloku 35A. Zgodnie z planami, powinny zostać wykonane drzwi do wózkowni a także dwie wycieraczki o wym. 120x90. W związku z nietrafionym pomysłem na wspólne kody (patrz. pkt 3), pozostawienie wózka bez jakiegokolwiek zabezpieczenia, jest lekko mówiąc ryzykowne. Niestety nie orientuje się jak wygląda sytuacja w bloku 35. Zdaję sobie sprawę że rodzin z dziećmi jest jeszcze u nas niewiele (mnie też ten problem jeszcze nie dotyczy), ale pasowałoby zająć się tym póki jesteśmy w stanie wyegzekwować to bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

3. Wspólne kody, różniące się jedynie nr mieszkań. Jest to pomysł nietrafiony, ja osobiście miałem już raz do czynienia z takim rozwiązaniem i bardzo szybko trzeba było z niego zrezygnować. Dodatkowo, oprócz aspektu związanego z bezpieczeństwem, tego typu rozwiązanie prowadzi do podawania kodów należących do innych, a co za tym idzie w naszych blokach - dodatkowymi, niechcianymi doznaniami akustycznymi.

4. Kwestia opłat, prognozowanych przez naszego zarządcę, czyli Spółdzielnie Projektant. Myślę, że warto byłoby w tym miejscu wspomnieć o cenach za ogrzewanie i ciepłą wodę.
Ogrzewanie 40 zł za GJ.
Ciepła woda - 53 zł za kubik ciepłej wody.
Moim zdaniem jest to lekka przesada.
Cena za m3 ciepłej wody z sieci w Rzeszowie to ok. 30-31 zł.
W naszym przypadku na ten koszt składa się zimna woda (8,37 zł) i jej podgrzanie (45 zł). Z tego co się orientowałem, sam koszt gazu do podgrzania 1m3 wody kotłem kondensacyjnym powinien wynieść ok. 11-12 zł. Wiadomo, ze dodatkowo trzeba uwzględnić straty, itd.
Na chwilę obecną, przy założeniu że normalna rodzina (4 osoby) zużywa po 8 m3 ciepłej wody i 10 m3 zimnej na miesiąc, opłaty w naszym bloku wyniosłyby 424,64 + 64,64 = 505,44 zł miesięcznie za samą wodę.
Interweniowałem w tej sprawie w Spółdzielni i otrzymałem informację, że wykonane zostaną korekty, że Spółdzielnia nigdy nie obsługiwała tego typu rozwiązania grzewczego, itd.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że są to prognozy i że Spółdzielnia dokona korekty/rozliczeń, jednak nauczony doświadczeniem, sugeruje abyśmy dokładnie skontrolowali opłaty za gaz, jakie faktycznie zostaną przez nas poniesione. Powinniśmy bez problemu otrzymać do wglądu dokumenty związane z wysokością opłat w Spółdzielni.
Rozwiązanie zastosowane w naszych blokach w założeniu powinno być oszczędne, a co za tym idzie, nie powinno przekraczać kosztów, jakie ponoszą mieszkańcy w blokach w których ogrzewanie odbywa się za pomocą piecyków dwufunkcyjnych.
Sprawa jest do dokładnego zbadania po przedstawieniu rozliczenia przez Spółdzielnię.

Uważam, że na dobry początek powinniśmy się zastanowić nad ww. sprawami. Oczywiście jest jeszcze parę innych, mniejszych problemów ale wydaje mi się, że te które opisałem tutaj dotyczą wspólnoty jako całości i to nimi w pierwszej kolejności powinniśmy się zająć.

Jeśli ktoś ma jakieś spostrzeżenia, chciałby się wypowiedzieć to zachęcam do pisania w tym lub innym temacie.

Pozdrawiam,
Tomek
 
     
REKLAMA 

Dołączył: 10 Kwi 2017
Posty: 14
Wysłany: 2017-04-12, 16:20   

 
     
x_Easy_Rider_x 

Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2017
Posty: 14
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-04-12, 16:20   

Witajcie,

Ja to w sumie jeszcze mam jedno spostrzeżenie dotyczące użytkowania multimediów a dokładnie telewizji. Faktycznie mamy podłączenie telewizji naziemnej i za pomocą tunera DVB-T (wbudowanego lub osobno) można korzystać z tzw. programów darmowych TV naziemnej. Brakuje mi natomiast zbiorczej anteny satelitarnej. Zdaję sobie sprawę że są mieszkańcy, którzy korzystają z pakietów TV przez światłowód, ale zapewne też w naszej wspólnocie są osoby, które chciałby by korzystać z cyfrowego polsatu czy NC+ czy z któregokolwiek dostawców. Z tego co się orientuje to jest zakaz wieszania anten na zewnątrz. Czy byłaby możliwość instalacji takiej anteny zbiorczej? Jaki to koszt? I czy sąsiedzi chcieliby?

Druga sprawa to dostawca internetu. Na razie monopol ma OST Tyczyn. Wiadomo coś w sprawie Vectry ?

Pozdrawiam
 
     
tnt1200 

Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 117
Wysłany: 2017-04-12, 16:52   

Wydaje mi się że istnieje wymóg montażu takiej anetny, zgodnie z § 192e. ust. 5 Obwieszczenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju ....
Instalację telekomunikacyjną budynku mieszkalnego wielorodzinnego stanowią w szczególności antenowa instalacja zbiorowa służąca do odbioru cyfrowych programów telewizyjnych i radiofonicznych rozpowszechnianych w sposób rozsiewczy satelitarny.

Co do innych operatorów to były zbierany podpisy w celu podłączenia Vectry. Co z tego wyjdzie, zobaczymy.
 
     
x_Easy_Rider_x 

Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2017
Posty: 14
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-04-12, 18:45   

tnt1200, u nas właśnie nie ma rozdzielacza satelitarnego. Może by zawalczyć u dewelopera aby uregulował ten temat jeżeli prawo nakazuje taką instalację?
 
     
Gość

Wysłany: 2017-04-12, 20:05   

Witam Sąsiadów

1 Jeśli chodzi o nasz "zacny" parking to jestem tego samego zdania co tNt, otóż nie ma realnych szans na to by na ekokracie wyrosło choć troszkę trawy gdyż jest ona po zimie zasypana piachem i nie ma praktycznie odprowadzania wody. Może zamierzenie wykonawcy było dobre ale na tym się kończy. Efekt jest taki jak widzimy. Trzeba stanowczo zareagować u wykonawcy gdyż każdy dzień zwłoki w poprawie tego jest stratny dla nas jako wspólnoty. Według mnie powinna zostać ta nawierzchnia zerwana całkowicie bo jeśli zostanie tylko wysypany żwir to po kilku dniach deszczowych zrobią się koleiny. Nie rozumiem dlaczego została wykonana taka technologia ale z tego co mi wiadomo to firma Omega też jest świadoma że zrobili bubel i powinni jak najszybciej to naprawić, bo akurat jest na to pora. Poza tym tereny dojazdowe do miejsc parkingowych są traktowane jako tereny zielone a przechodząc się wokół bloków widać że pozostałe tereny zielone też nie zostały dokończone. Teren nie jest wyrównany i co rusz leżą jakieś pozostałości kostki brukowej i innych rzeczy po budowie. Pamiętajmy że za pewien czas to mu będziemy musieli w to inwestować jako wspólnota. Więc ja proponuję aby w końcu się dogadać, zebrać podpisy i niech się wezmą do roboty, uciekło nam już pół roku a przypominam że gwarancja jest tylko na 5 lat. A tym bardziej że problem parkingu był już zgłaszany droga mailową do SGL i nic z tym nie robią. Moja propozycja jest jasna działajmy wspólnie i stanowczo.

2. Jeśli chodzi o wózkownie to w bloku 35 także nie ma drzwi, wózki i rowerki dziecięce stoją na wyciągnięcie ręki, a miałem już przyjemność zaobserwować obce osoby kręcące się po parkingu i zaglądające do samochodów i przez okna mieszkań akurat na pytanie o co chodzi okazywało się,że logiczna odpowiedź jest nie możliwa.

3. Jeśli chodzi o kody to zauważyłem sytuację, która kategorycznie nie ma prawa bytu!!!! Gość przyjeżdża z pizzą do bloku 35a i nagle przez telefon otrzymuje kod do szlabanu i klatki! Niestety nie uzyskałem odpowiedzi do którego mieszkania a szkoda bo bym się tam przeszedł. TAKIEGO CZEGOŚ NIE MOŻEMY ROBIĆ Ludzie.

4. Jeśli chodzi o opłaty za ciepłą wodę to mamy jedne z najwyższych w Rzeszowie i ten temat trzeba poruszyć z administracją.

5. Anteny do odbioru telewizji satelitarnej - tak jest ustawa która nakazuje montaż anteny zbiorczej na dachu budynków wielorodzinnych w celu ochrony estetyki terenu.

Moim zdaniem czas skończyć z pięknym pisaniem maili do dewelopera czas zacząć pisać pisma. Niestety deweloper odbija piłeczkę i odpisuje że będzie prowadzić rozmowy z zarządem wspólnoty więc czas chyba naszą szlachetną trójkę uruchomić, aby napisali pismo a podpisy to już zbierzemy.
Tylko stanowcze działanie drodzy sąsiedzi zapewni nam posłuch.
Ostatnio zmieniony przez Lukipe 2017-04-12, 20:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Lukipe 
Administrator

Dołączył: 09 Kwi 2017
Posty: 0
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-04-12, 20:11   

Nie wiem dlaczego ale zapisało mnie jako gościa, a nie chce być anonimowy :)
 
     
kasb

Dołączył: 10 Kwi 2017
Posty: 35
Wysłany: 2017-04-13, 09:11   

Odnosząc się do:
1. parkingu - również nie jestem ekspertem, jednak wiem że zielone miało być. Zastanawia mnie też trwałość tych kratownic parkingowych bo póki są nowe to jakoś się trzymają ale z czasem obawiam się że zostanie z nich jedno wielkie błoto. Inne takie moje spostrzeżenie to brak jakichkolwiek nawet wąskich chodników na dojście do pojazdów które są zaparkowane dalej od bloków więc chodzi się tym błotkiem, a auta które są zaparkowane na skraju już w ogóle pod nogami mają krawężnik i trawę..

2. kodów do mieszkań - też uważam że nie powinno tak być. Jednak miałam okazję rozmawiać , już chwilę temu z osobą która programowała te kody. Powiedziała, że jest możliwość ustalenia sobie własnych kodów jeśli byśmy chcieli tylko jej zdaniem nie ma to sensu gdyż i tak nie jest prowadzona żadna ewidencja wejść i wyjść z bloku. Martwi mnie ten fakt bo jeśli jakaś niepowołana osoba dostanie się do bloku, nie będzie możliwości sprawdzenia czegokolwiek, ponieważ obecny system nie rejestruje wejść i wyjść oraz nie ma żadnej kamery przy drzwiach wejściowych. Myślę że warto przemyśleć i tą sprawę.

3. Ciepłej wody - również się zgadzam. Kwota jest bardzo wygórowana. Przy obecnej stawce kompletnie nie opłaca nam się korzystanie z ciepłej wody z naszego "cudownego" pieca. Na zaliczce przyjęte mam na dwie osoby dwa kubiki ciepłej wody. Jest to bardzo mało. Realne zużycie na miesiąc ciepłej wody na dwie osoby to około 4-5 kubików. Opierając się na danych z zaliczki na chwilę obecną mam sporą dopłatę. Czekam niecierpliwie na rozliczenie zaliczek z ostatnich miesięcy 2016 roku żeby w końcu wyjaśnić tą cenę. Również dopytywałam w spółdzielni i poinformowali mnie że mają duży problem z rozliczeniem bo koszty zużycia ponoć wyszły bardzo duże.

3a. Innym problemem jest dostarczanie ciepłej wody przez piec do mieszkań. W budynku A do soboty 8.04.2017 od samego początku oddania budynku do użytku nie było stale ciepłej wody. Był duży problem z cyrkulacją , rury przy mieszkaniach były zimne. Jeżeli sąsiedzi nie przyciągnęli ciepłej wody, to rzadko kiedy była. We wspomnianą sobotę zostały wymienione jakieś zawory i faktycznie jest w budynku A poprawa.
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra woda w punktach czerpalnych w budynkach oddanych do użytku po 2002 r ma mieć 55-60 stopni na pełnym otwarciu kranu z ciepłą wodą po paru, kilkunastu sekundach.
Jestem ciekawa i pytam Was sąsiedzi jak wygląda ta sprawa w budynku B na parterze i na ostatnich piętrach budynku ?

4. Telewizji satelitarnej - pierwotnie miała być antena do telewizji satelitarnej ale oczywiście po redukcji kosztów została zwykła antena naziemna. Jak mieszkania były odbierane, jeden z pracowników chodził, twierdził że informował wszystkich że można się zrzucić na taką antenę satelitarną . Koszt na jeden blok to około 800 zł. Część mieszkańców jednak miała już swoją telewizję, nikt tak naprawdę oficjalnie nie przedstawił tej propozycji/informacji i temat upadł. Ja pewnie byłabym zainteresowana taką telewizją tylko nie wiem jak by to miało teraz technicznie wyglądać bo kable do mieszkań doprowadzone są od anteny naziemnej i chyba (nie mam 100% wiedzy w tym temacie) trzeba by było całkowicie zrezygnować z naziemnej na rzecz satelitarnej lub postawić drugą antenę i doprowadzić kable do mieszkań co teraz może nie być już takie proste.

5. Dorzucę jeszcze temat oświetlenia parkingowego. Lampy parkingowe nie posiadają automatycznych czujników zmierzchu. Ciągle są rozregulowane. Notorycznie trzeba wzywać pracownika spółdzielni aby przyszedł i przestawił czas świecenia lamp. Nie wiem na ile to możliwe ale uważam że zamontowanie takich czujników to lepsza opcja, bo po pierwsze na chwilę obecną nie działa to dobrze a po drugie wszyscy płacimy za ten prąd.

5a. Podobna sprawa z lampami przy wejściach do klatek i na półpiętrach gdzie są okna i dociera światło dzienne (przynajmniej w budynku A.) Po co mają świecić się w dzień.

Pozdrawiam
 
     
tnt1200 

Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 117
Wysłany: 2017-04-13, 15:57   

Świetnie się składa, że kolejne osoby dodają informacje o problemach, istotnych z naszego punktu widzenia.

W związku z tym, że forum działa od niedawna, pasowałoby poczekać aby większa ilość osób miała możliwość zapoznania się z naszymi pomysłami. Dajmy sobie czas do końca przyszłego tygodnia i zacznijmy działać – poprzez wystosowanie pisma i zebranie podpisów.

Wiem, że mamy wybrane osoby do reprezentacji, do tej pory nie były z ich strony podejmowane żadne inicjatywy także mam nadzieję, że po ustaleniu wspólnego stanowiska, podejmą niezbędne kroki.

Kolejne punkty w kolejności:
1. Droga (ekokrata) – konieczna jest zmiana nawierzchni dojazdowych do miejsc postojowych, modyfikacja/wykonanie od nowa odwodnienia. Kwestia wykonania dojścia do pojazdów. Konieczność uporządkowania terenów zielonych.
2. Brak drzwi do wózkowni w obu budynkach, brak wycieraczek (zgodnie z planami powinny one zostać wykonane/zamontowane). Konieczne jest zamontowanie ich, zgodnie z planami.
3. Indywidualne kody wejściowe do mieszkań. Konieczność przeprogramowania działania systemu.
4. Opłaty za media (ogrzewanie i wodę) – do sprawdzenia po otrzymaniu rozliczeń. Na chwilę obecną pozostaje nam czekać.
4a. Problemy z dostawą ciepłej wody (cyrkulacją). Problemy z zatykaniem się/brakiem ogrzewania, spowodowane powstawaniem poduszek powietrznych na ostatnich piętrach budynku. Do wyjaśnienia z wykonawcą.
5. Zamontowanie antenowej instalacji zbiorowej. Jest to obowiązek ustawowy a nie opcja. To, że ktoś chodził i informował o możliwości złożenia się na nią, pozostawiam bez komentarza. Nie wiem czy będą potrzebne zmiany w instalacji – pasowałoby, aby ktoś zorientowany w temacie się wypowiedział.
6. Kwestie związane z oświetleniem parkingów i klatek schodowych. Konieczny montaż automatycznych czujników zmierzchu.
 
     
x_Easy_Rider_x 

Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2017
Posty: 14
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-04-13, 17:30   

A tak ładnie te kratownice na wizualizacji wyglądały.


A swoją drogą tak mi przyszło jeszcze do głowy że może kiedyś w przyszłości rozważyć by monitoring parkingu i nie koniecznie na okres dnia, ale szczególnie nocy?
Wiem że są to koszty, ale też bezpieczeństwo.

To jest tylko luźne rozmyślanie z mojej strony bez narzucania czegokolwiek :mrgreen:

A tnt1200, wspomniałeś iż instalacja anteny zbiorczej satelitarnej jest z góry usankcjonowana ustawą. W związku z tym jeżeli deweloper nie zrobił takiej instalacji to złamał prawo? I my jako mieszkańcy domagając się takiej instalacji nie musimy pokrywać kosztów bo ustawa nakazuje deweloperowi aby faktycznie ta instalacja miała miejsce i została wykonana na jego koszt? Dobrze rozumiem?
 
     
Ola

Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 12
Wysłany: 2017-04-17, 21:22   

Witam sąsiadów.
1. Chciałam się tylko wypowiedzieć w kwestii oświetlenia na parkingu. Dzwoniłam do spółdzielni w tej sprawie i mieli zmienić godziny od 20-5.
2. Dwa razy zgłaszałam usterkę szlabanu od strony wjazdu i przy okazji dowiedziałam się, że każdy przyjazd "konserwatora" jest "płatny", tzn. ileś przyjazdów w roku jest w cenie czynszu natomiast po przekroczeniu tego "limitu" będziemy ponosić dodatkowe koszty.
3. W kwestii kodów do domofonu mogę napisać tylko tyle, że zostały one wprowadzone przez elektryka naszego developera...
Pozdrawiam
 
     
eM_B

Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 3
Wysłany: 2017-04-18, 10:34   

Witam sąsiadów,
również jestem za podjęciem działań we wspomnianych przez Was sprawach - przede wszystkim w kwestii parkingu (to chyba najpilniejsza sprawa, bo "czyste" dotarcie do samochodu jest często niemożliwe). W dalszej kolejności warto, moim zdaniem, zastanowić się nad bezpieczeństwem parkingu. Nie jestem w tej chwili zorientowana czy projekt przewidywał, że posesja będzie całkowicie zamknięta - a jeśli tak, to czy szlaban spełnia ten wymóg?
 
     
A115 
A115

Dołączył: 15 Kwi 2017
Posty: 11
Wysłany: 2017-04-19, 22:58   

Witam sąsiadów,

Również uważam, że najpilniejszym tematem jest kwestia parkingu i powinna ona zostać rozwiązana w ramach gwarancji.
Myślę, że powinniśmy otrzymać od wykonawcy projekt zmian oraz harmonogram prac jakie planuje wykonać, aby mieć jakiś punkt odniesienia.

Z kwestii organizacyjnych forum:
- zauważyłem, że forum jest publicznie dostępne (tzn. można czytać posty bez logowania), jeśli jest taka możliwość to powinniśmy udostępnić je tylko dla zalogowanych
- przy okazji kolejnego zbierania podpisów można się zastanowić nad potwierdzeniem założonych kont aby konta nie mógł założyć każdy 'z ulicy'
- być może dobrym pomysłem byłoby wydrukowanie czegoś w rodzaju ulotek z informacją o forum i wrzucenie ich do skrzynek, aby rozpropagować forum

Pozdrawiam
 
     
mborcz

Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 92
Wysłany: 2017-04-24, 22:58   

Witam sąsiadów,

3. Według mnie możliwość użycia kodów do klatek schodowych powinna zostać zablokowana, każdy ma klucz lub żeton, w nagłych przypadkach można zadzwonić do sąsiada :-) .

5. Nie jest to pewne wydaje mi się, że o tym co jest wymagalne decyduje data zatwierdzenia projektu budowlanego a wtedy mogło nie być takiego wymogu, najlepiej wysłać zapytanie do Lasko Nieruchomości z pewnością przekierują do właściwej osoby i otrzymamy odpowiedź, opcjonalnie można poprosić o wgląd do projektu budowlanego jeśli taka instalacja jest tam wymieniona to muszą to zrobić na własny koszt.


Popieram wszystkie wymienione wcześniej działania w szczególności punkt 1.
 
     
Lukipe 
Administrator

Dołączył: 09 Kwi 2017
Posty: 0
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-04-25, 20:25   

Witam serdecznie

1. Jeśli chodzi o dostępność forum to podjąłem kroki do moderatora by zastrzegł Nasze forum tylko dla zarejestrowanych użytkowników, niestety co mogłem zrobić z panelu administracyjnego wykonałem ;)

2. Jeśli chodzi o szlaban, to owszem zgłoszenie usterki do administracji może generować opłaty po przekroczeniu nazwijmy to limitu wezwań, ale przecież jest on na gwarancji i firma wykonawcza ma obowiązek serwisować go nie odpłatnie gdyż jak widać jest on wykonany tak samo jak nasz parking.

3. Jeśli chodzi o antenę na dachu to niestety możliwość jest jedna albo rezygnujemy z naziemnej na rzecz cyfrowej albo zostaje jak jest, moim zdaniem instalacja telewizji naziemnej została zrobiona z myślą bardziej o dostawcy telewizji kablowej niż wygodzie mieszkańców.

4. Parking - jedyne co mi się ciśnie na usta jest zbyt dużym zbiorem słowiańskiej łaciny by dzielić się dosłownie moim zdaniem żarty się skończyły bo deweloper odbija piłeczkę i ma nas w poważaniu.

Podsumowując:

1. Teren zielony do poprawy w całości
2. instalacja tv cyfrowej lub pozostanie przy naziemnej
3. wentylacja - o której zwyczajnie szkoda słów
4. Szlaban i kody - zgłoszenie do SGL lub wykonawcy by w ramach gwarancji dokonał naprawy
5. Wycieraczki przy drzwiach wejściowych do obu budynków
6. ciepła woda - niestety po obserwacji licznik liczy przepływ ciepłej wody a takowej w kranie brak (po wizycie w kotłowni miesiąc temu temp na bojlerach 45 C teraz po dołożeniu zaworów chwilowo się utrzymuje


Myślę że czas zacząć traktować sprawę poważnie bo czas ucieka a im bardziej zwlekamy tym więcej później będzie do zrobienia z Naszej wspólnej kieszeni.

Jeśli chodzi o forum to widzę, że karteczki wywieszone z informacją nadal są więc pozwala mi to twierdzić, że póki co zalogowały się osoby zainteresowane dobrem wspólnoty (rozumiem, że ci którzy wynajmują mieszkania się nie wtrącają) myślę że najważniejsze dla nas jest albo uruchomienie przedstawicieli albo zmiana nieaktywnych.
Wiem jak to brzmi brutalnie, ale niestety tu trzeba osób zdecydowanych i stanowczych.
Ale wierzę, że osoby nas reprezentujące staną na wysokości zadania, lecz jeśli się tak nie stanie trzeba będzie zgłosić tzw. wotum nieufności i wybrać nowe władze tak jak w demokracji :P
Pozdrawiam
 
     
mkrzem 

Dołączył: 25 Kwi 2017
Posty: 11
Wysłany: 2017-04-25, 21:22   

Witam wszystkich sąsiadów.

W skrócie, jak każdy jak najbardziej zgadzam się z powyższymi punktami. Przychodzą mi na myśl jeszcze dwa:
- Lustro przy wyjeździe z parkingu. Póki co jeszcze nie ma aż tak intensywnej zieleni ale w lecie ciężko jest wyjechać biorąc pod uwagę, że jednak z dużą prędkością jeżdżą tędy auta. Dodatkowo często na pasie zieleni od strony ogrodzenia parkują samochody osobowe kompletnie zasłaniając wyjazd co aż prosi się o wypadek
- Przejście dla pieszych/chodnik po stronie ogrodzenia. Piszę bardziej pod kątem wyjeżdżania z parkingu wózkiem, auta pędzą, druga strona jak to parking często jest wypełniony więc wózkiem z dzieckiem się nie przejedzie i trzeba iść drogą.
Nie wiem kompletnie jak za takie przedsięwzięcie się zabrać ale są to tylko sugestie.

Co do przedstawicieli to zgaduje, że mogli forum nie widzieć. Inna sprawa, że zrzucenie wprowadzenia w życie wszystkich sugestii na 3 (dobrze piszę?) osoby może nie dać wymiernych efektów. Moglibyśmy się jakoś podzielić telefonami/zebraniem informacji itp., cokolwiek co przyspieszy załatwienie niektórych spraw.

Co do anteny satelitarnej, w trakcie budowy zagadywał mnie pewien Pan, który zajmował się instalacją telewizji, że możemy się zrzucić po 100 zł na mieszkanie i on nam zamontuje. Jest to raczej wygórowana kwota dlatego temat nie był kontynuowany. Osobiście nie planuje mieć i nie interesuje mnie telewizja satelitarna, naziemna w 100% mi wystarczy ale bardzo chętnie się dołożę do montażu dodatkowej anteny satelitarnej. Na więcej osób wyjdzie taniej a nie wiadomo co się przyda za jakiś czas a nie będziemy szpecić budynku antenami na balkonach.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14