wspolnotastrzelnicza35.jun.pl Strona Główna wspolnotastrzelnicza35.jun.pl
Jun.pl - darmowe fora

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Serwisowanie szlabanu, indywidualne kody, domofon
Autor Wiadomość
kasb

Dołączył: 10 Kwi 2017
Posty: 35
Wysłany: 2017-05-04, 15:26   

mborcz napisał/a:
Ja mam wątpliwości związane z wilgocią po zamknięciu drzwi.


słuszna uwaga. Chciałabym zabezpieczyć dodatkowo piwnice ale nie kosztem większej wilgoci.
 
     
REKLAMA

Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 32
Wysłany: 2017-05-04, 22:26   

 
     
rasputin

Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 32
Wysłany: 2017-05-04, 22:26   

1. Odnośnie otwierania klatki kodem z całą pewnością jest to jakaś wygoda i każdy przyzwoity budynek posiada taki system. Indywidualne kody z pewnością będą lepsze niż obecna kombinacja. Należy się bardziej zastanowić nad możliwością rejestrowania otwierania i zamykania drzwi. Nie wiem czy jest to u nas możliwe czy nie?
2. Jeśli chodzi o dodatkowe drzwi do piwnicy to mogą one rzeczywiście pogłębić problem wilgoci w komórkach lokatorskich. Jest to już w tej chwili spory problem, a zmniejszenie dopływu powietrza z góry może go nasilić.
3. Odnośnie otwierania szlabanu to mam wrażenie, że nie wszyscy wiedzą o co chodzi. Mianowicie nie chodzi o otwieranie szlabanu domofonem(przycisk z kluczykiem, który służy również do otwierania drzwi do klatki) po uprzednim "zadzwonieniu" z panelu przy szlabanie do konkretnego mieszkania. Chodzi o to aby była taka możliwość, że przyciskam ten drugi guzik na domofonie i szlaban się podnosi - czyli jednym kliknięciem z mieszkania otwieram szlaban. A taka możliwość istnieje wg elektryka, który pracował przy naszych budynkach.
Ogólnie moim zdaniem odnośnie otwierania szlabanu to powinny być tylko 4 możliwości:
- pilot
- klips, przystawiony do panelu tak jak przy klatce
- otworzenie domofonem po uprzednim dzwonieniu (przycisk z narysowanym kluczykiem)
- otworzenie domofonem z mieszkania bez dzwonienia (drugi przycisk na domofonie)
Piloty i klipsy mają tylko mieszkańcy, a z domofonu może otworzyć też tylko ktoś z mieszkania. Wyeliminowałoby to lub w znacznym stopniu ograniczyłoby możliwość wjazdu na parking osobom niepożądanym.
 
     
eM_B

Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 3
Wysłany: 2017-05-07, 17:43   

mborcz napisał/a:


W takim razie proszę innych mieszkańców o opinię na chwilę obecną mamy już 2 głosy przeciw możliwości otwierania drzwi do klatek schodowych za pomocą kodów, wyjaśnienie w mailach powyżej.


Osobiście jestem za tym, żeby pozostawić kody do klatek, jednak zmienić je na bardziej indywidualne, a zlikwidować kody przy szlabanie (pozostawić możliwość otwierania wyłącznie mieszkańcom poprzez pilot lub domofon).
 
     
tnt1200 

Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 117
Wysłany: 2017-05-08, 10:22   

Po namyśle ja również jestem za indywidualnymi kodami do klatek i zlikwidowaniem kodów przy szlabanie. Wydaje się, że jest to najlepsze rozwiązanie.
 
     
kasb

Dołączył: 10 Kwi 2017
Posty: 35
Wysłany: 2017-05-08, 11:55   

trzeba wziąć pod uwagę służby miejskie które za pomocą kodu do szlabanu mają dostęp do naszego parkingu jak np śmieciarka?

Swoją drogą ciekawa też jestem jak to wygląda w przypadku karetki, policji albo straży pożarnej ?
 
     
Anu$ 

Dołączyła: 30 Kwi 2017
Posty: 35
Wysłany: 2017-05-08, 21:15   

Problem otwierania szlabanu w przypadku pogotowia albo policji rozwiąże możliwość otwierania szlabanu z domofonu z domu.
Szlaban i to czy jest czy go nie ma to tylko nasza decyzja. Inną kwesta jest pozwolenie.
Zgodnie z prawem, na założenie szlabanu czy bramy na osiedlu trzeba mieć pozwolenie m.in straży pożarnej.
 
     
A115 
A115

Dołączył: 15 Kwi 2017
Posty: 11
Wysłany: 2017-05-16, 18:50   

Jestem za kodami indywidualnymi. Podczas zbierania podpisów możemy tak sformułować pytanie aby zgoda oznaczała kody indywidualne, a brak zgody wyłączenie kodów [o ile formalnie jest to możliwe - wtedy 1 lista załatwi temat].

Z luźnych uwag - spotkałem się z rozwiązaniem opartym o kartę SIM w szlabanie. [dzwoniąc na nr tel otwiera się szlaban - gdzie zaprogramowane są nr tel lokatorów]. To właściwie chyba u nas nie jest potrzebne, nie mówiąc już o dodatkowym koszcie i możliwości wykonania w naszym szlabanie - aczkolwiek mogłoby 'zastąpić' otwieranie szlabanu bezpośrednio z mieszkania.
_________________
Pozdrawiam
 
     
tnt1200 

Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 117
Wysłany: 2017-06-21, 10:16   

Cześć,

czy wiadomo coś na temat terminu wprowadzenia ind. kodów? W maju temat miał zostać załatwiony.
 
     
Anu$ 

Dołączyła: 30 Kwi 2017
Posty: 35
Wysłany: 2017-07-12, 12:04   

mkrzem napisał/a:
Kolejna porcja informacji:

- Domofon przy wjeździe postarają się zamontować czwartek/piątek za tydzień.
- Kody będą przeprogramowane, każdy dostanie do skrzynki swój prywatny kod, również nie wcześniej niż końcem przyszłego tygodnia.
- Nie ma żadnych dodatkowych opłat, jest gwarancja i tyle. Ktoś kogoś musiał wprowadzić w błąd.
- Pani Magda będzie pytała odnośnie otwierania szlabanu dolnym przyciskiem, nie uzyskała dzisiaj na to odpowiedzi.


mkrzem czy masz jakieś potwierdzenie od Pani Dziedzic że kody będą przeprogramowane na indywidualne dla każdego?
Rozmawiałam z nią dzisiaj pytając kiedy mieszkańcy otrzymają kody i przekazała mi że nie otrzymała decyzji o ich nadawaniu od zarządu wspólnoty.
 
     
mborcz

Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 92
Wysłany: 2017-07-17, 22:19   

Wydaje mi się że w kwestii kodów powinniśmy się zwrócić do zarządcy a nie dewelopera.
 
     
Anu$ 

Dołączyła: 30 Kwi 2017
Posty: 35
Wysłany: 2017-07-26, 21:02   

Moim zdaniem to deweloper ( podwykonawca na zlecenie developera) nie wykonał poprawnie kodowania. Od początku każdy powinien mieć swój indywidualny kod do domofonu. Kolejna sprawa to otwieranie szlabanu z domu bez wybierania numeru mieszkania na domofonie przy szlabanie... Do tej pory Pani Dziedzic nie potrafi odpowiedzieć na pytanie dlaczego to nie zostało zaprogramowane.
 
     
tnt1200 

Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 117
Wysłany: 2017-07-27, 14:36   

Kwestia ta została uwzględniona w przygotowanym piśmie do Dewelopera (do wiadomości Omegi i SM Projektant). Wieczorem wrzucę pismo do zapoznania się, omówienia, ustalenia wspólnej wersji, podpisania i wysłania w poniedziałek.
 
     
Gruby 

Wiek: 27
Dołączył: 10 Kwi 2017
Posty: 10
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-12-11, 19:18   

Witam wszystkich, trochę odświeżam ale jeśli ktoś chciałby sobie zmienić swój indywidualny kod to klatki to proszę napisać do mnie priv z numerem mieszkania.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13